czwartek, 7 kwietnia 2016

SMERFNY DZIEŃ

Dzień był piękny, słoneczny, z lekkim wietrzykiem. Papa Smerf wyjrzał przez okno, przeciągnął się i powiedział do siebie: "Ale pięknie, ileż to rzeczy dzisiaj się uda zrobić!" Nawet biedny nie przypuszczał, jak te słowa się sprawdzą...Nagle przez otwarte okno dobiegł go odgłos chrapania. "No masz, ależ ten Śpioch się rozhulał! Nic , tylko śpi i chrapie!" Ale przemknęło mu przez głowę, że to chrapanie coś za głośne, jak na Śpiocha. Wyszedł więc z domku cichutko, dzierżąc w dłoni stary parasol do obrony, jakby co. Podkradł się do krzewów, zza których dobiegał dziwny odgłos. Pierwszą  rzeczą, którą zobaczył, była STOPA. STOPA pisana dużymi literami, bo też spora była. Ale zgrabna, z pomalowanymi paznokciami, wyglądała na damską (albo genderową, trudno było powiedzieć). Stopa wyrastała z nogi, równie zgrabnej, tu już zdecydowanie damskiej. Papa Smerf pomalutku wyjrzał zza krzaków i ujrzał postać damską w całej swej urodzie, leżącą na łące i pochrapującą  nieco. "O no masz!!! znowu ktoś z innego świata do nas zabłądził!" - westchnął. Zdarzało się czasem, że różne światy przenikały się wzajemnie i do Smerfecji trafiali bardzo dziwni goście. Ta postać damska nie wyglądał jednak groźnie, więc Papa Smerf postanowił ją obudzić. "Hej, proszę pani!" zawołał i postukał delikatnie postać w kostkę u nogi za pomocą parasola.  "O matko, mrówki!!" - wrzasnęła osoba, budząc się natychmiast i zrywając na równe nogi. "Nie, nie, to ja tylko!" usiłował wytłumaczyć Papa, ale postać w ogóle go nie widziała. Papa rozłożył parasol i zaczął nim machać. licząc, że nie zostanie zdeptany, przez podskakującą, nie bójmy się tego określenia, kobietę. W końcu zauważyła  i usiadła na trawie. "Papa Smerf???" zapytała z niedowierzaniem. "To gdzie ja jestem???" "W Smerfecji", odrzekł Papa i zapytał: "A jak się nazywasz?" "Hana jestem." "I skąd do nas przybyłaś??" drążył dalej. "Z Blogolandii, w Kurniku tam mieszkam." "Ale przecież nie jesteś Kurą! Kury mają dziób i pióra i w ogóle, inne są. Nie wciskaj mi tu kitu!" zdenerwował się. "Jak rany, naprawdę, nie dość, że Kurą jestem, to jeszcze Dziką i to Prezeską Kurnika!" Brzmiało przekonująco, "No jak Dziką, to może..." poddał się.

W międzyczasie obudziły się pozostałe Smerfy i przyszły się przywitać. "Dzień dobry, dzień dobry, miło, że nas odwiedzasz!" wołały jeden przez drugiego. Tylko  Żarłok nic nie mówił, bo usta miał zapchane plackiem ze smerfojagodami.  Te kurtuazyjne rozmówki zostały przerwane przez nadbiegającego Jąkałę. " Ko, ko, ko!!!" wołał z daleka. "O matko, a ten co, też myśli, że jest Kurą??" powiedział cierpko Papa. Ale Jąkała wyglądał na bardzo przestraszonego. "Ko... Ko... Kot Klakier!!!!" wydusił w końcu z siebie. Smerfy zaczęły piszczeć i biegać nerwowo w kółko, Papa usiłował zapędzić je do domków, ale było już za późno.  Zza drzew dobiegło dzikie miauczenie: "Mrrrrau, mrrrrau, zaraz was wszystkie pożrę!!! "
"Ja się tym zajmę, wy za krzaki!" zakomenderowała Hana. Papa zagnał wszystkich za krzak jałowca. W tym momencie na polankę wpadł rozjuszony, krwiożerczy Klakier. "Oooo, kiciuś! " zawołała Hana przymilnie. "Tylko se nie kiciuś!" warknął wściekły Klakier "Kiciusiować mi tu będzie! A ktoś ty w ogóle??" "Hana jestem, z Blogolandii". "Nie znam!" prychnął ze złością. "Gdzie Smerfy???" "Jakie Smerfy? Tu nikogo nie było..." zełgała Hana. "A ty to się zgrzałeś, co? Spocony jesteś. jeszcze się przeziębisz..." powiedziała z troską. Tu Klakier się chwilę zastanowił, raz był przeziębiony i kaszlał okropnie i bardzo nie chciał tego powtórzyć. "Ekhm, no może trochę..." bąknął, zbity z tropu. "Chodź tu do mnie na kolanka, odpoczniesz sobie, poznamy się lepiej..." kusiła Hana. "No może tak na chwilę, odsapnę krzynkę..." uległ namowom. Udeptał kolana Hany i, zwijając się w kłębek, pomyślał, że strasznie dawno nie leżał u nikogo na kolanach. Jego pan, zły czarodziej, ani go nie głaskał, ani nie przytulał, tylko kazał polować na Smerfy. "Tak naprawdę, to w dupie mam te Smerfy... Ani się takim nie najesz, ani nie pobawisz..." myślał sennie. I tak jakoś na tych kolanach poczuł się miło i bezpiecznie, że samo mu się zaczęło mruczeć. "Mrrrrrr..." usłyszała Hana. "No widzisz, jak przyjemnie... Zaraz cię podrapię za uszkiem, albo pod szyją, gdzie lubisz?" "Za uszkiem może być, mrrrr..."  powiedział Klakier zasypiając rozkosznie. A trzeba dodać, że dorodnym, pięknym rudym kotem był ci on. "Szkoda go temu głupiemu czarodziejowi zostawiać, taki miły kot..."  pomyślała Hana.

Tymczasem Smerfy na paluszkach wyszły zza krzaków i pozamykały się w swoich domkach.
"Klakierek, mam dla ciebie propozycję..." zaczęła Hana. "Mrrrrr, jaką?" "Wiesz co, a nie pojechałbyś ty ze mną do mojej Blogolandii? Mam taki fajny dom, z ogrodem, i mam też dwa koty, miałbyś się z kim bawić... No psy też są, ale one lubią koty, przyzwyczajone są..."
Zostawić paskudnego czarodzieja??? Nie musieć polować na Smerfy?? Mieć kumpli do zabawy??? Klakier otworzył zielone oczy i spojrzał na Hanę. "Naprawdę?? Nie żartujesz??" "Nie, poważnie." "Ale będę mógł po ogrodzie biegać? Bo wiesz, ja w lesie wychowany, na swobodzie." "No dobrze, będziesz mógł, ale bez wychodzenia za płot, to niebezpieczne!" "To idę:)))" I tu uśmiechnął się od ucha do ucha, jak Kot z Cheshire. Widząc to, Smerfy wybiegły ze swoich domków, wiwatując i rzucając czapeczki w górę. "Niech żyje Hana!!! Niech żyje Klakier!!! Niech żyje Blogolandia!!!" Klakier nieco się speszył i starym zwyczajem wysunął nieco pazury z poduszeczek. "Klakierku..." pogroziła mu Hana. " Teraz już tak nie robimy..." "No sorry, będę musiał się odzwyczaić."

"To zapraszam wszystkich na ucztę!!" zawołał Papa Smerf. Zrobił się ruch, Smerfy biegały przygotowując wszystko w kolorze blue. Stoły zostały zasłane błękitnymi obrusami, z radia popłynęła Błękitna Rapsodia. Na stole pojawiło się mnóstwo pyszności, a głównym daniem było Gordon Bleu z indyka. Ale krewetki Blue Lagoon też były pyszne. Na deser podano placek z czarnymi jagodami, które właściwie są granatowe. "Takie rzeczy zdarzają się tylko once in a blue moon..." powiedział do siebie Smerf Tłumacz. "Do łezki łezka, aż będę niebieska, w smutnym kolorze blue..." zanuciła Smerfetka. "Przecież jesteś niebieska?" zauważył Smerf Malarz, "Oj, licentia poetica, nie czepiaj się. A co malujesz?" "Zacząłem właśnie swój okres niebieski, jak Picasso." "Ciekawe. A jak zatytułujesz obraz? " "Błękitny chłopiec" "Ale to już chyba Gainsborough namalował??" "Ale to jest inny chłopiec..."

"Patrzcie, patrzcie! " zawołał Smerf Obserwator "Helikopter nadlatuje!!! Błękitny Grom!!!"
"A, to po mnie." powiedziała  Hana. "Mój Ogniomistrz po mnie przyleciał. Lecimy ratować płetwale błękitne. Taka akcja światowa,  Błękitny atol się nazywa. Trzymajcie się ciepło, musimy lecieć. No, Klakierek, zbieraj się do nowego życia!"
Klakier trochę się bał warczącego helikoptera, ale gdy Hana wzięła go na ręce, wszystkie obawy minęły. "Do widzenia, Smerfy! Co złego to nie ja!!!" zawołał. "Żegnajcie, żegnajcie!!! I wróćcie do nas na Niebieskie Święto!!!" wołały Smerfy, machając rękami. Helikopter wystartował.

Hana poczuła coś mokrego i szorstkiego na twarzy. "Co jest??" mruknęła rozespana. "Miauuuu!" odpowiedział śliczny rudy kotek z zielonymi oczami siedzący na kołdrze. "Ach to ty! Klakierek , zaraz będzie śniadanie. Idź się pobaw na razie z Czajnikiem."

W tym momencie do pokoju zajrzał Ognio. "Fajny ten nowy kot, nie? I imię tak do niego pasuje... Wiesz co, znalazłem w stodole całą dużą puszkę niebieskiej farby, może byś ją jakoś zagospodarowała, co??"
Hana uśmiechnęła się do siebie. "Z przyjemnością..." powiedziała niewinnie. No i się zaczęło...

P.S. O ilustracje proszę Hanę:))))    


226 komentarzy:

 1. To ja przepraszam, ze Mice przerwalam to tworcze pisanie...swietne Mika!!! Hana niech szybko ilustracyje zalacza! jutro wybieram sie na Chocholowska, trzymac kciuki, niech nie pada deszcz i niech bedzie fioletowo. Wczoraj przymusilam malzonka do towarzyszenia mi, bo Arte niestety nie mogla...a tak mnie raptownie napadlo, trzeba bylo wyruszyc i te krokusy jednak zobaczyc!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj czekam, czekam na fotorelację, jak wczoraj usłyszałam w wiadomościach ze kwitną, od razu pomyślałam i Tobie Grażynko i o Arte, ze już pewnie grzejecie silniki:)

   Usuń
  2. Kurna, CzeKo, ja trzeci rok się przymierzam, ale o tej porze roku mam za dużo zajęć:(

   Usuń
  3. Jak wytrzymasz jeszcze ze trzy to i ja się wybiorę:)

   Usuń
 2. O żesz Ty, Mika!!! Aleś mnie zażyła! Ja nie mogie... Trochę mnie zaniepokoiła ta STOPA. Która to była? Ta z paznokciem od dużej nogi, na którą skoczył tapczan? I skąd wiesz, że chrapię? Ale tak głośno to chyba nie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niespodzianka, co? STOPA oczywiście z paznokciem od tapczana. Chrapanie słyszałam:)))

   Usuń
 3. Czy ja cos przegapilam i Hana ma trzeciego kota w kolorze rudym??? :)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To wizja przyszłości:))

   Usuń
  2. Pantera, też się trochę zaniepokoiłam!

   Usuń
  3. Mika, Pytia z Ciebie i Kasandra jakowas... :pp

   Usuń
  4. Mnie też w całej niebieskiej opowieści na czoło wysunęło się pytanie o trzeciego kota:)

   Usuń
  5. Nie Orko, nie i nie!

   Usuń
  6. no ale JA juz u Ciebie raz bylam.....moge robic za rudego kota jakby co....

   Usuń
  7. Pantera, jakby to powiedzieć, intuicję taką miewam...

   Usuń
  8. Opakowana, możesz, ale co z Twoim uczuleniem? Na siebie?

   Usuń
  9. no tak....moge byc portretem rudego kota moze?

   Usuń
 4. Prezesko Miko padam na kolana przed Twym talentem. Koniecznie trzeba dodać te smerfna bajkę na 13 stronę kalendarza, jako bonus:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. aLEż KOCIE, nie trzeba, nie trzeba padać, po rękach całować wystarczy...

   Usuń
  2. To caluje Cie Mika, bo leze i sie chichram. Ze zdania, jakie do bani te smerfy;)))

   Usuń
  3. Dzięki Kasia, cieszę się, że udało się trochę rozśmieszyć:))

   Usuń
  4. Miko caluje więc rączki, bo czytam dzis ponownie dla poprawy humoru.

   Usuń
 5. Heheheheheheheheheheehehehehe Mikuś przeeeeeeeeeeeeepyszne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fajowsko ciem zainspirowało niebieskie szaleństwo Hany :))))

   Usuń
  2. Boszszsz, nie byłam dotąd niczyją inspiracją!

   Usuń
  3. A dla OgnioMistrza ?

   Usuń
  4. Jak tylko zobaczyłam te zdjęcia, to musiałam... Pchało mnie.

   Usuń
 6. O rany, Kureiry, nie byłam na to przygotowana, a na rysunek trza mieć pomysł!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hanuś przecież pomysły to już dała Ci Mika, Ty to tylko narysuj!

   Usuń
  2. Taaa, Marija, "tylko" narysuj...

   Usuń
  3. Hana mam takiego pomysła, ponieważ Smerfy małe, a Ty duża to kilka obrazków i na każdym obrazku inny kawałek ciebie.

   Usuń
  4. Wystarczy palec od dużej nogi ;)

   Usuń
  5. Hano to może nowe zdjęcia nowych zmalowanych rzeczy? Mowilas że masz jeszcze jedną puszkę:) ach i furtki w docelowym miejscu.

   Usuń
  6. Czeko, wszystko czeko na swoją kolej. Na razie wykonuję brudne roboty, zdjęcia porobię, jak już ogarnę.

   Usuń
  7. No i bardzo sympatyczny obrazek machłaś.

   Usuń
 7. Mam ślicznego rudego przybłedę. I jest to kot ogrodnik. Dziś pomagał w sianiu marchewki. Uwielbia przytulanie. W sam raz bedzie. Hana, reflektujesz? Bedzie Ci na gumnie pomagał.

  OdpowiedzUsuń
 8. O matko, Owieczko, bardzo bym chciała. Kocham każdego kota. Resztki, bo resztki, ale jeszcze się we mnie kołacze rozsądek, nad czym ubolewam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nasz rozsądek nie ma zadnego znaczenia dla tych kotów. One przychodzą i zostają. Siostry Rudusia pojechały do nowego domu, a on tak sie przytula do G., że go nie oddał w końcu. mamy więc 5 sztuk. Lena jest pasterska, Ruduś to ogrodnik, Lulu jest od spania we wszystkich łóżkach i na wszystkich poduszkach, Felix od zabawiania i gryzienia z zaskoczenia, Benek w zasadzie nie ma żadnych obowiązków.

   Usuń
  2. Rogate, przyucz Benka do pojenia owiec.

   Usuń
  3. I do karmienia małych z butelki.

   Usuń
  4. O tak, przydałby się pomocnik czasem.

   Usuń
  5. Szkoda, że nie mieszkasz, ze miedzą. Pomagałybyśmy sobie wzajemnie. I wtedy na zmianę można by wyjeżdżać, choćby do Tick City w Smerfolandii..A tak, dupa. Kury, nie tylko u Rogatej trzeba pilnować obejścia, żeby gospodarz mógł wyjechać. Może któraś by chciała i u mnie poopiekować się gupim psem i 15-tką koni w sezonie letnim?
   W fajnym miejscu mieszkam. Zaznaczę zachęcająco.
   Mika - bajka jest bardzo OK. Napisz jedną do każdego koloru tęczy. :-)

   Usuń
  6. Chciała, wiesz, ale dupa blada. Lis mi dziś zamordował kury. Mam dość.

   Usuń
  7. Rogata, tak mi przykro... To okropne:((( Bardzo mocno ściskam.

   Usuń
  8. O matuluuuu, serce by mi peklo:(

   Usuń
  9. Agniecha, kto wie, kto wie, moze ja się zgłoszę? Jak nie w tym roku, to następnym :) Bo mam cichą nadzieję kupić mieszkanie we Wro w te wakacje, ale aż się boję , że może mi nie wyjść :(

   Owieczko, bardzo mi przykro :((((

   Usuń
  10. Sonic. Zapisano.
   Rogato, współczuję. Zabiłabym drania. Ale z drugiej strony, taka jego natura...

   Usuń
  11. Kurki Rogatej chodzą luzem, to prędzej, czy później:(

   Usuń
  12. Bo one nie mogą być w wolierach, bo sa nieszczęsliwe. A tak to znów krótko zyją. I bądź tu mądry człowieku.

   Usuń
 9. Świetna opowiastka, aż się zastanowiłam kiedy przeoczyłam następną adopcję.

  OdpowiedzUsuń
 10. :)))) Prezeska Mika też od wpływem, hrehrehre ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miało być pod, a nie od :)

   Usuń
  2. Ksan, niebieskie pastylki pobrała, czy co?

   Usuń
  3. :)))) Mika zmyje nam głowę!
   Niebieskim szamponem?

   Usuń
  4. Ksan, ja tylko ZIELONE!!!!

   Usuń
  5. Tylko? Bo ja oprócz niebieskiego lubię jeszcze kilka innych :)

   Usuń
 11. Och, co za cudna opowieść. Jutro przeczytam jeszcze raz i jeszcze raz :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kaja, to o mnie! O mnie!!!

   Usuń
  2. Bardzo mi miło, dzięki:)))

   Usuń
  3. jestes heroina, Hana!!! niebieska.
   swietna opowiastka, no i zwiastowanie rudo-kocie...wydaje mi sie, ze potrzebny Ci jest rudy kot....

   Usuń
  4. Opakowana, weź i przestań:)

   Usuń
 12. Mika, coś Ci wysłałam @ pocztą.

  OdpowiedzUsuń
 13. i ja pomyślałam, że albo przeoczyłam, albo jakiegoś rudzielca od Gosi Hana przytuliła
  Miko, przednia bajka i taka obrazowa i to blue ... jejku, czytałam jednym tchem :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze, że cię nie zatchło... Dzięki za ciepłe słowa.

   Usuń
 14. Sonic, Mika chyba jakiś sen miała. Proroczy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja to się nawet zastanawiam, czy Mika nie napisała tej bajki, nim Ty farbę w rękach miałaś !

   Usuń
  2. Sonic, bo wiesz, telepatia i te sprawy... Ale nie, machłam wieczorkiem po wizycie Grażynki i P. Inspirująco na mnie podziałali:)))

   Usuń
 15. Koloru niebieskiego ciąg dalszy. Nawet nóżka zbłękitniała i kot pomalowany!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko czy to jawa, czy sen...?

   Usuń
  2. Miki nie ma... Maluje domek na niebiesko.

   Usuń
  3. mam nadzieję, że to nie plamy opadowe hehehhe

   Ewa2 musiałam u siebie przepisać notkę, bo sie rozjechała i Cię wytło , sorry !!!!

   Usuń
  4. Ksan, w życiu!!! Ja nie lubię niebieskiego...

   Usuń
  5. Agniecha, ten słynny domek JEST zielony!

   Usuń
  6. Ale zawsze może być zielony bardziej.

   Usuń
 16. Mika, cudne to :)) zaskoczyłaś mnie początkiem, bo skąd Smerf? za chwilę zrozumiałam :) a ten trzeci kot, Hana, też mnie zaintrygował ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Twórczość ogrodowa Hany ma identyczny odcień jak Smerfy...

   Usuń
  2. A to bynajmniej nie koniec:)))

   Usuń
 17. O jak mi się bardzo podobała bajka. Wyluzowałam się po emocjach dzisiejszego gradobicia. Takiego dużego gradu dawno nie widziałam. Nie wiem, czy roślinki nie zostały wytłuczone.
  Ania Bezowa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aniu, współczuję gradu. O tej porze roku często się zdarza. Nieraz mi wytłukło kwiatki... Ale cieszę się, że bajka trochę pomogła.

   Usuń
 18. Zapomniałam napisać, że podczas smerfowej imprezy Smerf Kinoman oglądał film "Błękitny Anioł" z Marleną...

  OdpowiedzUsuń
 19. Dobranoc Kureiry, dzięki Mika za niespodziankę!♥

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Się polecam, Dobrej nocki w kolorze blue...:)))

   Usuń
  2. Widzisz, Mika? Nie byłoby bajki, przynajmniej takiej, gdybym machła obejście na żółto, dajmy na to.

   Usuń
  3. Byłaby, o małych Chińczykach...

   Usuń
 20. Mika, budzę się o 3.40. Wszyscy śpią , nie chcąc nikogo obudzić zabrałam się za czytanie. Super lektura o poranku :-)
  Hana a może jednak trzeci kot?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niezła pora na lekturę:)) Mam nadzieję, że będziesz miała dobry dzień potem.

   Usuń
  2. Graszko, trzeci kot na razie nie. Chyba że jakaś bida się przypałęta sama...

   Usuń
  3. Hana z czystej ciekawości Twoje koty wychodzą na ogród?

   Usuń
 21. Tez sie obudzilam i jeszcze raz przeczytalam, wczoraj wieczorem wiele detali mi umknelo, rano jestem przytomniejsza...Mika, jezeli taka opowiesc machnelas po naszym odejsciu to jestes niesamowita, ale masz fantazje, rzeczywiscie ten kolor niebieski Hany to dokladnie niebieski smerfowy, a teraz Hana doilustrowala i jest cudna bajka!
  Za oknem chmury, oby nie padalo, chce podziwiac fiolety!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tak, napisałam po waszym wyjściu... Teraz się przejaśnia, jeszcze będzie słońce, zobaczysz!

   Usuń
  2. Grażyna, nie masz wyjścia, nawet jeśliu zacznie padać. Smerfowy parasol w rękę i na hale! Ale nie życzę Ci (Wam) deszczu, bukbroń!!!

   Usuń
 22. Witojcie Kury,
  deszcz pada, ciepło jest, szarawo, trawa rośnie w oczach ( inauguracyjne koszenie trawnika odbyło się już dwa dni temu ), pąki na czeremsze pękają, żonkile kwitną. Wypiłam pierwszą kawkę, oblewając przy okazji twarz, szyję, bluzkę, oraz jakieś papiery leżące przed komputerem. Mika, to przez Ciebie! Uważaj z siłą rażenia literatury. Człowiek oczy trzyma w komputerze i nie sprawdza poziomu kawy w kubku i... Katastrofa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No masz, nie przypuszczałam, że czytanie bajek może przynieść takie skutki!

   Usuń
  2. do tego jeszcze moze jej cisnienie szczelic - od tego czytania....

   Usuń
  3. A nieee. Ciśnienie mam ponoć wyjątkowo niskie. Dobra literatura wywołuje skutki. I już nieważne, jakie. :-)

   Usuń
 23. Dzień dobry Kurki. Szaro, nie pada, wysycha po wieczorno-nocnym deszczu. Chłodno, 13 stopni. Na drzewach więcej zielonego.
  Miłego piątku Kurniku! ♥♥

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czołgiem Ewo2. U nas też jakoś tak zgniło, chociaż nie pada. Ruszam na gumno, nie ma to jak robota na taką zgniliznę.

   Usuń
 24. Mika bajka jest kapitalna!!!!
  Ale wyczułaś naszą PrezesKurę, litościwa ona ,każde stworzenie przygarnie, nawet rudego pogromcę smerfów.
  Najbardziej podobała mi się metamorfoza Klakiera, i że przerobiłaś go na rudego. Gdzieś mi po głowie kołacze, że on czarny był ale pewna nie jestem.
  W każdym razie bajka piękna, no i z morałem , który wart zapamiętania.
  Naprawdę kochana masz talent, pokłony biję przed nim:))
  Ps. Nie napisze ,że całuję po rękach, bo po tekście Haneczki o Szymborskiej zaraz mi się przypomina wypowiedź poetki o tym procederze i pokładam się ze śmiechu:)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No popatrz, a ja byłam pewna, że kocisko rude było!
   Dzięki za komplementy, łasa jestem:))))

   Usuń
  2. Sprawdziłam, jednak rudy był:)

   Usuń
  3. Czyli mi się pobełtało, pewnie mi się Bonifacy albo Sylwester skojarzył:))

   Usuń
  4. Hahaha Gardenio,a ja własnie całuję Miki rączki...

   Usuń
  5. Mika, przeczytałam, że łysa jesteś. I myślę sobie co mają komplementy do łysości? Chyba raczej są nie na miejscu:)))

   Usuń
 25. Dzień dobry.
  Pochmurno,chłodno,ale nie pada za to za oknem szaleństwo kolorów kwitną hiacynty,żonkile,tulipany,szafirki,wychodzą kolorowe liście funkii,kwitną mirabelki,żywopłoty już zielone, cudna ta wiosna.
  Miko,nie chcesz padania na kolanka to chociaż całuję rączusie,opowieść przepiękna,gratuluję talentu i wyobrażni,ale dla Ciebie Mikuś, to pikuś wysmarować takie opowiadanko:))))do tego śliczna ilustracja Hany i mamy cud-bajeczkę:))
  Jeszcze raz przeczytana przy porannej kawce na dobry dzień i zainspirowana kolorem blue kombinuję,że może i ja coś zmaluję...
  Dobrego dnia Kurkom:)♥

  OdpowiedzUsuń
 26. Dzień dobry! Świetna bajka! Miałam podobne podejrzenia, jak większość Kurek, ale ja tez raczej z tych rozsądnych, więc szybko przywołałam się do porządku :)))
  A Klakiera zawsze mi było żal, miał takiego niedobrego pana :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie, postanowiłam mu dać lepsze życie:))

   Usuń
  2. Klakierowi u Hany byłoby na pewno o niebo lepiej i dlatego tak szybko się zgodził ;)

   Usuń
 27. Ninko, ale że kot? Na razie się zarzekam, ale wiesz jak to jest, kiedy jakaś bida zapuka do drzwi...

  OdpowiedzUsuń
 28. Mika, blubajka wyśmienita!
  Hana, ilustracja bardzo :)

  U mnie buro i smętnie (pogoda barowa) a po południu ma padać, więc na gumnie niewiele pobędę, choć powinnam, bo roboty od groma...

  OdpowiedzUsuń
 29. Iza, u nas też, ale robota na gumnie dobrze robi na smęty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Góralska teoria poznania mówi, że są trzy prawdy: świenta prawda, tys prowda i gówno prowda.
   *Niepotrzebne skreślić.

   ks. Józef Tischner

   Usuń
  2. Znam ją, skreślam dwie pierwsze.

   Usuń
 30. Hej Kurki w piątkowe, pochmurne popołudnie. Pokapało troszkę, niewiele, postraszyło raczej, 14 stopni.
  Co można robić w taką pogodę barową jak się nie ma gumna? Można zrobić przegląd butów letnich i stwierdzić, że sandały się rozpadły, inne letnie też już paskudne.
  Stres i nerwy gotowe, bo wybrałam się do miasta na rekonesans. Nie ma dla mnie butów. Dawno wyrosłam ze stópki Kopciuszka, na moje stopy butów się już nie produkuje, a jeśli się już trafią to jakieś takie....no brzydkie i drogie. :-((
  Wkurzyłam się i poszłam na wystawę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ewa, jaka wystawe?
   Zagladalas do CCC, zwykle maja rozne rozmiary, niekopciuszkowe tez. Sama mam wyrosnieta girke;)

   Usuń
  2. wypada obstalowac buciki galante jakies na miare u majstra. albo chodzic w japonkach. badz sabotach (ja kiedys chodzilam caly rok w sabotach...)

   Usuń
  3. Stopy mam zdeformowane, CCC jeszcze nie zaliczyłam, ale nie mam złudzeń.
   Japonek nie cierpię, nie umiem w nich chodzić, saboty takie klasyczne, drewniane? Toż to tortura. Szewcy wyginęli.

   Usuń
  4. O wystawie napiszę na blogu, tylko zdjęcia ogarnę.

   Usuń
  5. drewniane sa jak najbardziej wygodne, ja mam kilka par sandalow sabotowych, tzn na drewnie, bardzo wygodne...
   szewcy wygineli? na serio? moze poszli w podziemie....
   a japonki to zalezy jakie - te takie cale gumiaste - od razu, jeszcze nie zaloze, to juz mam bomble - nuszki sie poco w cieple....

   Usuń
  6. Takich co robią buty od zera już nie ma. Był jeden ale zamknął pracownię parę lat temu. Chyba, że jest jeszcze gdzieś, o którym nie wiem. Naprawiaczy jeszcze kilku się ostało, fleki przybiją i podeszwę przykleją. Tylko, że teraz buty robią takie, że się ich nie da naprawić.

   Usuń
  7. Specjalnie takie buty robią, jak i wszystko zresztą.

   Usuń
  8. Mój syn się uczył robic buty u takiego stareńkiego szewca w Krakowie, ale juz nie robi butów, nie wiem zresztą czy jeszcze żyje.

   Usuń
  9. Był taki mistrz na ulicy Szpitalnej, znany i popularny. Moja ciocia zamawiała u niego buty.

   Usuń
  10. EWo, wejdź sobie na stronę firmy Dr Orto, robią buty dla stóp zdeformowanych, może coś znajdziesz. Ja mam stamtąd dwie pary, są świetne, a na moją zreumatyzowaną stopę to jedyne, które mogę ubrać. Oni chyba mają też sklep gdzieś na Grzegórzeckiej, ale nie jestem pewna.

   Usuń
 31. Kurki , co do mojej wargi, bo nie odpisalam pod poprzednim postem. Nie wiem, jak pani zdolna mi to zrobila, a ze jestem czesta klientka dentystow, to sie bardzo dziwie. Chyba trzeba miec talent. Teraz to wszystko skleslo i przybralo dziwny odcien. a szczypie strasznie, gdy cos jem. Dzieki za rady, lody jem, i szalwie przykladam.


  Grazyna , zazdroszcze tego Zakopanego:)

  OdpowiedzUsuń
 32. Ja też zazdraszczam Grażynie. Miki i krokusów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sama sobie zazdraszczam:)) Dziś Grażynka osobiście poznała Zosię, bohaterkę kilku bajek.

   Usuń
  2. A Zosia grzeczna była? Bo fajna jest.

   Usuń
  3. Wlasnie z Mika wypilysmy herbate i zjadlysmu keksa bardzo dobrego...a Wenezuejlos spacerowal z Tropikiem...teraz jest lekka mzawka w Zakopanem, ale kiedy o osmej rano poszlismy na Polane Chocholowska to byla calkiem ladna pogoda, od czasu do czasu wychodzilo sloneczko, i nawet gory osniezone pokazaywaly sie naszym oczom...krokusy byly w calej swej okazalosci, wiec wykrzykiwalismy och i ach i zdjecia byly robione...piekny dzien warty tego impulsywnego wyjazdu ze stolycy ...nie mniej 20 km mam w nogach i marzy mi sie lozeczko!

   Usuń
  4. Zosie poznalam i wydaje mi sie, ze bedzie ona robila konkurencje Mice, bo caly czas opowiadala nam rozne historyjki wykazujac sie duza kreatrywnoscia w tym wzgledzie. Sliczna dziewczynka w tym momencie bezzebna...

   Usuń
  5. Zosia grzeczna dziewczynka...a jakze!

   Usuń
  6. Tu bym trochę polemizowała...:)) Fajnie wygląda bez dwóch przednich zębów:)

   Usuń
 33. Oglądacie czasem teleturniej "Jeden z dziesięciu"?
  Z wczorajszego dnia,pytanie do jednego z uczestników(studenta):
  -które cielę dwie matki ssie?
  -odpowiedż: krowie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tu na pytanie w teleturnieju - jaka rasa psa byla popularna u krola chinskiego, gosciu odpowiedzial - owczarek alzacki....

   Usuń
  2. Miało być: mastif tybetański?
   Czy tez nie trafiłam?

   Usuń
  3. No tak samo się nasuwa...
   Czytałam artykuł pt.Mastif tybetański skarb Tybetu i Chin"i tak mi się skojarzyło.

   Usuń
 34. Hmmm, Elu, jakby nie patrzeć, krowie...

  OdpowiedzUsuń
 35. Niby tak,ale nie zaliczone:(
  "Pokorne cielę dwie matki ssie".

  OdpowiedzUsuń
 36. Ela, toć wiem przecie!!! Student młody, może go nie karmili takimi mądrościami? Słusznie zresztą, bo to porzekadło działa mi na nerf. Że niby tyły trza sobie zabezpieczać, czy jak? Albo to: siedź w kącie, znajdą cię. Gupie w pień.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hanuś wiem,że wiesz,a podejrzewam,że mój syn też by nie znał,miał "alergię" na te porzekadła zwłaszcza w czasach studenckich,jeszcze jak z nami mieszkał często je krytykował,a tego drugiego nie znam.
   No,ale w teleturnieju padło.

   Usuń
  2. Twój syn - moja krew! Mądry chłopina!

   Usuń
  3. A mnie to zawsze gadali, siedź w kącie.....na długo mi zostało i jeszcze się kołacze.

   Usuń
  4. No właśnie Ewa2. Dlatego uważam, że przysłowia nie zawsze są mądrością narodu.

   Usuń
  5. I taki jest jego pogląd.Mój syn to żyleta na wszelkie porzekadła i zabobony,potrafi dać półgodzinny wykład przedstawiając swoje racje i udowadniając ich słuszność.Czasami trudne to były rozmowy,zwłaszcza kiedy był w liceum i nie zmienił go,wręcz przeciwnie.

   Usuń
  6. Ja bym to porzekadło rozumiała, że jak się podlizujesz dwóm panom, to masz podwójne korzyści...

   Usuń
  7. Mika, tak właśnie je rozumiem. Jesli ma jakiś głębszy sens, to widocznie jestem za gupia.

   Usuń
  8. Głębszy sens?
   Powstało dawno temu, a pokora była bardzo wskazana u maluczkich...
   No i jakby się temu przyjrzeć to to jest prawda, tylko taka mało...etyczna?

   Usuń
  9. To pochwała cwaniactwa.

   Usuń
 37. Hrehrehre Mikuś, super, a ja właśnie wzięłam się za Muminki, będę jutro gotowe i ślę. Nie rozpisuję się bo przeżywam tak nieprawdopodobny stres z pracą, która dostałam, że spać nie mogę, niedobrze mi a głowa mipenka.

  OdpowiedzUsuń
 38. Bacha, puść farbę, może coś się poradzi?

  OdpowiedzUsuń
 39. Hana, nie da się, to jest taka firma prowadzona przez młodych ludzi, którzy operują tylko komputerem i telefonem komórkowym. Mają programy i funkcje, które dla mnie są czarną magią. Czuję się jakbym przyszła ze Śrredniowiecza. Każdy pracuje wg schematu w domu, spotkania w biurze raz w tygodniu. Jag używałam komórki tylko do sms-ów. Prodramy komp. tylko te które potrzebowałam. A najgorsze jest to że zgłosiłam się do tej pracy na zupełnie inne można powiedzieć stanowisko a dostałam nie tylko co innego ale dokładnie to czego nie potrafie i chciałam uniknąć jak ognia. Ale co mam robić po 2 latach bezrobocia.

  OdpowiedzUsuń
 40. Kury litości...wnioskuję o posta dla człowiekow pracy...no dobra idę czytać...

  OdpowiedzUsuń
 41. No toż właśnie jestem wreszcie tym człowiekiem pracy ale jak długo bedzie mnie szef (przystojniak zresztą) tolerował to nie wiem.

  OdpowiedzUsuń
 42. Bacha, kurczę, to można opanować. Te młodziaki wcale nie są takie mądre, jak się wydaje. Oprogramowanie to - za przeproszeniem - małpia zręczność. Nie wymyślają tego dla geniuszy przecież! Większość użytkowników tej haj-techniki to przeciętniaki, albo i gorzej. Niech Ci ktoś pokaże co i gdzie, to może przestaniesz się tak denerwować.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bacha, zamienień się ze mną plisssss, ja chcę młodego, przystojnego, dam w zamian odwrotność...mentalnie też!

   Usuń
 43. Ja wiem, że można to opanować tylko to jest etap wstępny, bo cała działalność firmy, a każdy robi co innego ma być odpowiednio dokumentowana na bieżąco i to mnie wkurza. Poza tym , nie chcę już o ty nawet wspominać, co innego było było w anonsie a co innego dostałam i na to mnie szl... trafia, ale ja opracowuję się powoli strategię rozmiękczania tego młokosa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bacha, jak się sama ustawisz od razu na pozycji "nie umiem i nie potrafię" to do d... "Nauczę się i dam radę" to by była lepsza wersja. I to jest tak jak Hana pisze, wszystko dla ludzi. Poza tym jak przychodzisz do całkiem nowej pracy, to ktoś ma obowiązek ci pokazać i przeszkolić przecież!

   Usuń
 44. Ojej Mnemo, ale mentalnie to on może być młody, tylko żeby słowa dotrzymywał i zatrudniał zgodnie z obietnicą.

  OdpowiedzUsuń
 45. Bacha współczuję, czasem mnie ta pędząca technika przeraża, nie nadążam. Myślę, że sobie poradzisz.
  Kurki, żeby nie siedzieć w kącie z wielkim trudem, wspomagana przez kota znalazłam parę rysunków, które chciałam Wam pokazać. Są w galerii.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ewa2, ona pędzi, ta technika, to fakt, ale też zżera własny ogon. Jeśli o mnie chodzi, eliminuję niepotrzebne gadżety, idiotyczne aplikacje w telefonie, które tylko pompują baterię itp. Korzystam tylko z tego, co rzeczywiście mi się przydaje. Resztę olewam. I nie jestem w tym osamotniona. Nie ma to kompletnie nic wspólnego z wiekiem. Nie dajmy się zwariować.

   Usuń
  2. O to to nie dajmy się zwariować, komputer mam bo jest mi potrzebny, telefonu komórkowego nie mam, bo nie jest mi potrzebny, konta w banku tego podstawowego tyż nie mam, bo żeby rozporządzać moją renciną muszę ją widzieć inaczej już dawno zamkli by mnie za długi ;)

   Usuń
  3. Nie jesteś osamotniona,zrobiłam podobnie,a reszta bardzo się dziwi,że nie korzystam z różnych funkcji w telefonie:(
   Szkoda mi życia na te pierdoły:)

   Usuń
  4. Korzystam z kilku funkcji telefonu, tych co mi potrzebne, reszty nawet nie znam.
   Przecież jak nie korzystam często to i tak zapomnę jak się używa.

   Usuń
 46. Czesc Kurki! Pochłodnialo dziś, pokropilo...
  Przydało by mi się 13 tysi, nie wiecie gdzie takie dają? Bo inaczej trza 3 lata czekać na NFZ. I po co my te składki płacimy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dajo, czy pożyczajo? Bo z tym dawaniem to zapomnij, no chiba, że postarasz się o tyla dziecków, że wyjdzie te 13 tysi...to wtedy dajo...
   Sorry Czeko, dziś mam wisielczy nastrój, a humor czarny...

   Usuń
  2. To ciekawe. Nie chce mi się liczyć, ale ile dziecków trza by mieć na 13 tysi? Wyszło mi 26. Jakby tak dwie Kury się wzięły, to spoko.

   Usuń
  3. Ja odpadam, już się nie niesę i chwała najwyższemu!!

   Usuń
  4. E tam Ksan, o jedno dziecko się nie rozchodzi.

   Usuń
  5. Jeden kot więcej też nie robi różnicy, tak ?

   Usuń
  6. He, he wiem do czego Ksan pije...
   Zawsze można powiedzieć, że robi różnicę, bo koty to dranie...

   Usuń
  7. Złośliwe i fałszywe!

   Usuń
 47. Dla poprawy humoru przed snem poczytałam jeszcze raz smerfowa opowieść i przy okazji zakurzona (od kury nie od kurzu:)?) Sonic:)))
  Miłych snów i dobrego humoru na weekend:-)

  OdpowiedzUsuń
 48. Późno się zrobiło. Robiłam dla koleżanki pudełko na prezent, kot mi porwał, udało się uratować, ale nie było mi dane skończyć. Na koniec źle sobie przycięłam i nadaje się do wyrzucenia. jak nie mam weny to nic mi nie wychodzi.
  Idę poczytać i spać.
  Dobrej nocy życzę.

  OdpowiedzUsuń