środa, 26 marca 2014

Instrukcja obsługi

Godzina zero zbliża się nieuchronnie. Zgodnie z wczorajszą obietnicą, dzisiaj garść informacji technicznych. Po pierwsze, młotek gotowy i nie zawaham się go użyć.


Po drugie, Kurki Kochane Stowarzyszone, Artystki, Rękodzielniczki i Darczynie! Muszę to wiedzieć, bez tego nie będę wiedziała, jak żyć? Czy zgadzacie się, aby ofiarowane przez Was piękne przedmioty zostały w Domu Aukcyjnym, jeśli coś - niedajbuk - nie sprzeda się podczas aukcji? Za jakiś czas pomyślimy o następnej, nie martwcie się. A w międzyczasie niechby zarabiały ku chwale Tymianków. Brak wypowiedzi uznam za zgodę, natomiast gdyby nie, poproszę o liścik na 3babyzwozu@gmail.com
Ale ad rem.

Początek aukcji  i licytacji nastąpi w piątek, 28 marca o godzinie 15.00, a jej zakończenie 29 marca w sobotę, o północy.

- Licytacja będzie się odbywać równolegle w dwóch postach na stronie głównej (NIE w zakładce DAT's!!!!). Eksponaty  od nr 1 do nr 99 w poście moim - Hany, od nr 100 do 185 w poście Miki. Jeśli ktoś zechce kupić więcej przedmiotów, to musi zgłosić się i w jednym i w drugim poście w komentarzach, stosownie do numerów eksponatów. Pamiętajcie, aby wchodzić przez tytuł bloga, a nie przez tytuł posta. Wtedy nasze dwa wpisy będą jeden pod drugim.
 - Przy zgłoszeniu udziału w licytacji należy podać: numer przedmiotu pożądania, jego nazwę (co to jest), oferowaną cenę oraz swój nick, lub imię (zwłaszcza osoby  zgłaszające się anonimowo). Nie kopiujcie, proszę, opisu przedmiotów i nie wklejajcie go w komentarzach, to wprowadza zamęt. Na dobrą sprawę wystarczy sam numer.

- Mika i ja, w miarę możliwości na bieżąco będziemy wpisywać aktualnie proponowaną cenę wraz z nickiem/imieniem licytującego przy danym eksponacie, każda z nas w swoim poście.
 - Na czas licytacji możliwość wpisywania komentarzy w DAT's będzie zablokowana, żeby się ktoś nie pomylił i nie licytował tamże!
- Koniec licytacji nastąpi 29 marca o godzinie 24.00 - obowiązywać będą ceny wylicytowane do tego momentu. Spóźnialscy, niestety, nie będą mogli już przebić ceny.
- Po zakończeniu aukcji Mika i ja przedstawimy zestawienie sprzedanych przedmiotów wraz z wylicytowanymi cenami, każda z nas w swoim poście. Ze względu na ogromną ilość eksponatów, czynność ta może zająć nam ze dwa dni, aczkolwiek niekoniecznie.
- Następnie i przede wszystkim szczęśliwi zwycięzcy licytacji powinni dokonać wpłaty na rzecz Fundacji Dom Tymianka:

Fundacja "Dom Tymianka", Kołaki-Kwasy 8, 06-406 Opinogóra Górna, numer konta fundacji: 52 1090 1694 0000 0001 1684 9209 

i przysłać mailem potwierdzenia wpłaty w jakiejkolwiek formie (kopia, zdjęcie, skan, zrzut ekranu) wraz z numerem i nazwą przedmiotu, który zakupiliście, do mnie (Hany) lub do Miki (nasze adresy mailowe na pasku z prawej), zgodnie z numerami eksponatów (1-85 do Hany, 86-165 do Miki) wraz z adresem do wysyłki. Nie wysyłajcie, proszę, potwierdzeń do Ori. Do Fundacji ślijcie tylko kaskę.
 - Dowody wpłat i Wasze adresy przekażemy osobom, których przedmioty zakupiliście, po czym zostaną one przesłane do szczęśliwych nabywców, czyli do Was. Koszty wysyłki biorą na siebie sprzedający, o ile nie ustalą inaczej z kupującymi.
- Jeśli komentarze zaczną dochodzić do feralnego progu 200, na którym już się potykają, posty aukcyjne przekleimy jako "nowy post" pod takim samym tytułem, ale z cyferką 2, albo 3, albo 4, w zależności od ilości komentarzy. Bądźcie czujni!
 - I wszyscy będą zadowoleni, i sprzedający i kupujący, i gospodynie aukcji, a przede wszystkim mieszkańcy Domu Tymianka!!!
Brzmi to dość skomplikowanie, ale takie nie jest. Prosimy Was tylko o wyrozumiałość i cierpliwość, przy tej ilości przedmiotów może nam się coś omsknąć. Wszystko jednak da się wyjaśnić i wyprostować. A więc - szable w dłoń! Pokochaj Tymianki, daj cosik u Hanki!

95 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Agniecha, niezła jazda, nie?

   Usuń
  2. Nie przejmuj się, dziewczyno, poradzisz sobie! Z takim młotem. :-)

   Usuń
  3. Mika to jest moja tajna broń:)))

   Usuń
  4. Co ty, ja tylko podmłotkowa...

   Usuń
  5. Ktoś musi rządzić, nie?

   Usuń
 2. Jesteście WIELKIE!!! Zanosi się na kawał dobrej ( znowu) roboty!!!! Ja się zgadzam, co do fantów tzn, serduszek, gdyby nie poszły teraz to z ochotą zostawiam na zaś w DAT's.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Twoje serca akurat pójdą jak wicher!

   Usuń
  2. Mam nadzieję, bo to SPECJALNE TYMIANKOWE SERDUCHA!!!!!!! Drugich takich nie ma i nie będzie:))))) To za lat dziesiąt będzie gratka dla koneserów:)))) Bo, kto wie, co się z tego spontana aukcyjnego wykluje........może przejdzie do historii..........

   Usuń
  3. Myślisz, Mnemo? Sława nam po piętach depcze?

   Usuń
  4. Mało to sław tak się zaczynało pokątnie??????? Specjaliści powinni się uczyć od Was zarażania wrażliwością......

   Usuń
  5. Mnemo, wrażliwość pokątna najbardziej skuteczna, jak się okazuje!

   Usuń
 3. Czy to aby nie tłuczek jest podszywający się za młot??!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ojtam, zaraz tłuczek! Taka STY-LI-ZA-CJA!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hanuś czyżbyś miała znajomego sędziego i pożyczył Ci swój sprzęt?
   Jeżeli coś mojego nie pójdzie to oczywiste, że zostaje w sklepiku.

   Usuń
 5. Gardenio, młotek jest zabytkowy i kultowy! Mój osobisty! Dzięki!

  OdpowiedzUsuń
 6. Ranyjulek, za duzo wina, musze przeczytac jeszszczeee raz;)
  "Tuczek " mi sie bardzo podoba.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kasia, rano przeczytaj, bo Ci się pofyrto:-)

   Usuń
  2. Hana ma rację, czytaj ze świeżą głową:))

   Usuń
 7. Tak jest Główna Młotkowo ! Wsio jasne. Porfeli jak sztandary do rąk i do boju ! A łapacz ciosów młotkowych to przypadkiem nie model pastelkowy ?
  To, co ode mnie też zostaje. Lecę kończyć .

  OdpowiedzUsuń
 8. Ewa, kończ, a chyżo! Łapacz ciosów, a juści, onże to jest!

  OdpowiedzUsuń
 9. Rano, dobry pomysl.Zwlaszcza, ze lece ogladac Forbrydelsen 3;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Po młotku- tłuczku widać ,że nie jednej świninie po zadku przyłożył ;)
  No to jakie to będą stosowne życzenia ? Połamania pazurów ? I chyba kopniak w kuper , coby sprawa się nie rypła i przyniosła wszystkim pożytek i zadowolenie ;)
  Moje fanty się ostają :)))))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Marija, ja tez kopniaka przyjmuję z ochotą. Dzięki za fanty!

   Usuń
  2. Nieee, żadnych kopniaków proszę sobie nie wymierzać. Wystarczy, że ja odpukam - lewą ręke mam zdrową:)))

   Usuń
  3. A co z prawą??? Mail poszedł.

   Usuń
  4. Przeczytałam odpisałam:) Dzięki, że pytasz:)

   Usuń
 11. Ja nie dam rady połamać pazurów, bo już obgryzione z nerw, kopniak bardziej adekwatny, zwłaszcza, że wirtualny:))))

  OdpowiedzUsuń
 12. Niezły młot. Mam podobny...:)
  Wsio jasne.
  Oby wszystko poszło w świat za najwyższe ceny!
  Się szykuje nerwówka :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tupaja, weź z to nerwówko, nie strasz, bo i tak się bojam.

   Usuń
 13. Na te edycje nie zdazylam nic poczynic, albowiem poniewaz jestem w trakcie gromadzenia materialow malarskich, a z braku funduszy proces sie nieco przedluza. Jeszcze wszystkiego nie mam, ale kiedy to nastapi, to klekajta narody!

  OdpowiedzUsuń
 14. Panterko, a łap ze te pyndzle, bo ja już mam pomysł:)

  OdpowiedzUsuń
 15. Ja mam jeszcze kilka kartek świątecznych, ale widziałam już wisienkę na torcie, to się nie będę wpychać pomiędzy ten tort a te wisienki:)

  OdpowiedzUsuń
 16. Odpowiedzi
  1. Ha, ha, ha:)) W pierwszej chwili przeczytałam "wypchaj się":))))))))))))

   Usuń
  2. To nas chyba więcej takich:)))

   Usuń
 17. Kfiatek z poletka mojej Córki:
  - Sprzedam ekskluzywny komplet akcesoriów na biurko, Doskonałe na biurko prezesa, komornika, proboszcza, adwokata.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A doktóra to nie????

   Usuń
  2. Mika, doktór widać nie zasługuje. Nie to, co proboszcz. A już komornik!

   Usuń
  3. Ale nie; premiera, prezydenta, przewodniczącego. Są standarty, są klasy, są komplety akcesoriów.

   Usuń
  4. Muszom miec ceche wspolna.....mlotek?

   Usuń
 18. Albo takie:
  Okazało się, że telefony mają simlocka, o czym sprzedawca zapomniał wspomnieć. Wiadomo zdarza się każdemu, w szczególności najlepszym.

  OdpowiedzUsuń
 19. My też, Maja, my też! Rozumiem, że kredyt wzięty?

  OdpowiedzUsuń
 20. Spoko, trzynastka była - schowana przede mną samą przetrwała prawie nienaruszona :)))

  OdpowiedzUsuń
 21. To będzie niesamowite przedsięwzięcie! Zadzieram kiecę i lecę!

  OdpowiedzUsuń
 22. w ogole nic nie zrozumialam. Czy nikt nie wygra niczego przed sobota polnoca??? nie skonczy sie aukcja jakas pewna jedna? bo ja o trzeciej bede w metrze, a potem to juz w ogole gdzie indziej. Znaczy moze bede mogla po polnocy cos zaczac. byleby mi nikt niczego nie gwizdal spod nosa. I co to za post jakis? nowy i tu czy nowy i gdzie indziej? dla mnie jest troche wczesnie- tu dopiero siodma - zeby zwoje ruszyly. Jestem na etapie rozprasowywania sie. no to bede pchac sie rencyma i lokcima wieczorowm porom...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No niestety tak jest, ostateczne wyniki zapadną o północy w sobotę. Nie wyobrażam sobie prowadzenia licytacji osobno dla każdego eksponatu.... Hana ma rację, za wcześnie czytałaś i pewnie za szybko, na spokojnie, wieczorkiem, postaramy się rozwiać wszelkie watpliwości:))

   Usuń
  2. juz chyba wiem, co i jak...bylam swiecie przekonana, ze dzis jest piateczek! w ten sposob w zapasiku zostal mi dzien. matku bosku! ale poczytam to rozwiewanie pozniejszom porom.

   Usuń
  3. Pacz, Opakowana, to jakby ktoś dał Ci w prezencie jeden dzień! Samolotów nie pomyl, bo wylądujesz na Gwadelupie, a nie wiem, czy tam wszędzie jest internet!

   Usuń
  4. Ja na gwadelupe bardzo chetnie. Ze samolotami bylo ok, to mi sie nei miesza, ale dni w prezencie to j a prosze tak srednio jeden w tygodniu. Moze wtedy zrobie to co chce! Moze zlot na gwadelupie???

   Usuń
 23. Opakowana, wieczorowom porom, ale jutro! W sobotę o północy będzie po ptokach i po aukcji. Otworzysz sobie jutro o 15.00 nowy post mój, albo Miki, a tam.. tadammm... aukcja pełną parą! Klikniesz sobie w anioła, powiesz, że dajesz za niego np. 300 zeta - daj Boże i czekasz. Jeśli ktoś Cię przelicytuje i da więcej, to klikniesz drugi raz i też dasz więcej. I tak do oporu, aż do północy w sobotę. Anioła (dajmy na to) kupi ten, kto o północy w sobotę będzie dawał najwięcej.
  Kto czyta takie rzeczy o 7 rano? Kawę wypij i przeczytaj jeszcze raz:)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jakie kawe i przeczytaj....ja mlika nie mam w lodowce to kawa odpada.
   przez ten wyjazd to misie w glowie jeszcze bardziej pomieszalo co do dni tygodnia. Jutro sie przylutuje do komputerazinternetem, bo do lasu to se moge kompiuter wziac i popatrzec nan. 300 to moze troszke za duzo, ale zalezy co sie bedzie dzialo. pazury chwilowo odstawiam.

   p.s. u nas jest burza, a ja z dwoma portmanto do autobusu gonic musze.... jeszcze mnie grzmot trafi i bedzie.

   Usuń
  2. To był przykład, te 300! Ale... kto wie...

   Usuń
 24. Nie umiesz grzmotów omijać? Widać, żeś nie wsiowa:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę zdradzić tajemnice omijania tych grzmotów - tak na wszelki wypadek:)

   Usuń
  2. To byl hipotetyczny grzmot bo i tak parasola z dziobkiem 15 metrowym ni mom. Omijac grzmoty mozna bedacy kurduplem i chodzac w kaloszach NA PEWNO. Innych metod chyba nie znam, albo nei pamietam.
   A wsiowa jestem jak najbardziej - zapytaj Anke Wrocl. Ona z ty samy wsi - wszy spokojna, wszy wesola. Jak bylam mala, to nasz pies - foxterrier - byl oskarzony o morderstwo kur, ktore mieszkaly w kurniku za plotem. Sporo ludzi na naszej ulicy mialo kury (pozniej-pozniej sie okazalo, ze zachodzil lisek - chytrusek i stad kurki byly mordowane, ale psa nikt nie przeprosil!), a na ulicy dalej ktos swiniaka w ogrodku trzymal. a na koncu ulicy som uonki oraz wal i wiencej uonk. Raz moja Mama zostala zlapana przez milicjanta jak przechodzila w Rynku NIE po pasach (antyczne czasy, kiedy ruch kolowy tam sie panoszyl, oraz tramwaje). No i pan milicjant mowi - pani miastowa i tak chodzic przez ulice? Na co Mama - jaka miastowa!!! Ja ze wsi jestem. A to prosze dowodzik - no jak to - tu wyraznie napisane, ze pani we Wroclawiu mieszka. Na co moja Maman - jaki Wroclaw?? Ja na Biskupinie mieszkam! Juz sie ponoc nie czepial wiecej.

   Usuń
  3. Jeszce piętnaście lat temu na przyodrzańskich łąkach na wysokości Biskupina wypasane było stado owiec . A po drugiej stronie jest stadnina koni i dwa lata temu widziałam tam taką cud urody wielką świnię , czarną ,to są chyba wietnamskie te świnie , brzuszyska ciągną im się po ziemi ;)

   Usuń
  4. Znaczy sie potwierdzasz zesmy sa wsiowe! poza tym Wroclaw sie w zasadzie konczyl na cmentarzu a blizej nas (walu) na SWINIARNI! dalej to juz zadne z nas sie nie zapuszczalo - terra australis i takie tam.

   Usuń
  5. No dooobra, zwracam honor! Opakowana, skąd nadajesz, bo już się pogubiłam!

   Usuń
 25. CudArteńka, normalnie omijasz: patrzysz na błyskawicę i widzisz, w jakim kierunku zmierza. Dajesz susa w bok i już!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jasne:) Mam nadzieję, że nigdy nie będę musiała skorzystać z tej rady:))))

   Usuń
  2. Ciekawa ta instrukcja :) Sprawdzałaś ? ;)

   Usuń
  3. Pewnie, zawsze tak robię.

   Usuń
 26. Obraz (nr 175) jest do kupienia już czy do licytacji?

  OdpowiedzUsuń
 27. Mika - jak będziesz miała chwilę - zajrzyj, proszę, do mnie;)

  OdpowiedzUsuń
 28. Kobity!powodzenia!!obyscie biedne nie padly i oby wszystko sie sprzedalo!kolczyki zostaja do nastepnej w raze co,dorzucimy iine gadzety wtedy,hi trzymam kciuki za aukcje

  OdpowiedzUsuń
 29. Dzięki, trzymaj te kciuki, trzymaj, bardzo się przydadzą...

  OdpowiedzUsuń
 30. O Święty Walenty! Sorry za inwokację, ale ogrom darów na licytację przyprawił mnie o zawrót głowy. Nie ogarniam, no nie ogarniam! A Wy musicie ogarnąć licytację ;-) Może faktycznie ogarnę i zorientuję się, czy czegoś pragnę, jak to będzie podzielone na dwa. Daj boże tylu chętnych (albo i więcej!), co darów.
  Oczywiście, zgadzam się na przerzucenie moich prac na następne tury, jak nie zejdą. Trzymajcie się dziewczyny, bo zapowiada się jazda bez trzymanki :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Inwokacja jak najbardziej na miejscu, wszelka pomoc się przyda, Walentego również:)) Trzymać się trzymamy i mamy nadzieję, że chętnych będzie w bród . I że będą wyrozumiali, naprawdę przedsięwzięcie zrobiło się spore...

   Usuń
  2. Św. Walenty może przydać się na później (jest obrońcą przed ciężkimi chorobami, zwłaszcza umysłowymi i nerwowymi:) Teraz to może św. Mikołaj - patron m. in. sprzedawców:)

   Usuń
 31. Dzięki Riannon, trzymać się trzymamy. Z puszczaniem coraz gorzej:)

  OdpowiedzUsuń
 32. A który święty jest od finansów? Mamy w ofercie dwa różańce, więc przychylnośc Niebios zagwarantowana!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Patronką ludzi interesu i w potrzebach finansowych jest św. Filomena:)

   Usuń
 33. Najlepiej zrobić sobie na karteczce spis pożądań- i już jest łatwiej. Od razu czuję się wielce zorganizowana.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Maja, wlasnie tak zrobilam;) Ciekawe kto tym razme wygra;)

   Usuń
  2. Czyżbyście się czaiły znów na to samo:)))?

   Usuń
 34. Święta Filomeno, przybywaj!

  OdpowiedzUsuń
 35. Święta Filomeno, mam nadzieję, że kochasz zwierzęta!

  OdpowiedzUsuń
 36. Św. Franciszek na pewno!

  OdpowiedzUsuń
 37. Wszyscy Święci przybywajcie!

  OdpowiedzUsuń