niedziela, 25 stycznia 2015

Wielka Manifa, czyli kury na dachy, koguty na grzędę!

Dzisiaj kolejny post gościnny politycznie zaangażowany, którego autorką jest Sonic.
Cały czas nawijam, żeby jakąś partię skręcić, szable wziąć w dłoń i zawalczyć o prawa zwierząt na ten przykład i kary dla zwyrodnialców, że o naszych, kurzych prawach nie wspomnę.

Jako Kura rozpolitykowana z  łac. Qra wqrfus na politicus przyglądam się działaniom naszych demokratycznie wybranych pożal się bosze przedstawicieli i pióra mi się stroszom. Jest nas Kur w tym Kurniku ponad 50% i jak gdzieś padło tutaj w komentarzach słuszne stwierdzenie, to my dźwigamy na swych barkach ciężar tego świata, ale rządzą nami Koguty. Co ciekawe, są to Koguty już mocno wyliniałe, podstarzałe, poza wiekiem reprodukcyjnym,  ślepe i głuche, zwłaszcza na problemy Kur, ale my głupie albo na nich głosujemy, często z braku wyboru ( tak się nam wydaje), albo, co gorsze, głosować w ogóle nie idziemy. Siedzimy na tych grzędach, nie powiem, że wszystkie, ale większość i zupełnym walkowerem oddajemy tym darmozjadom co lepsze dachy na wypasionych Kurniczkach, zamiast wybierać spośród siebie, zamiast solidaryzować się płciowo, jakbyśmy zapomniały, kto tu ma łeb na karku i nie od parady, mimo że farbowany. Powstała nawet jedna taka Partia Kur, nawet i fajny manifest se wyskrobała, w którym były takie oto żądania i oczekiwania:
 • opieki medycznej nad kobietami (zwłaszcza w okresie ciąży, porodu, badań okresowych)
 • przyznanie nie jałmużny, ale godnych zasiłków wystarczających na wychowanie dziecka w ubogich rodzinach
 • zlikwidowanie domów dziecka na rzecz domów rodzinnych
 • wyrównanie płac z mężczyznami
 • zaostrzenie kar w przypadku maltretowania kobiet, gwałtu czy zmuszania do prostytucji
 • realna polityka prorodzinna
 • opieka nad samotnymi matkami
 • edukacja seksualna
 • refundacja środków antykoncepcyjnych i leczenia niepłodności
 • możliwość samostanowienia w kwestiach planowania rodziny
Ale jak się już zgromadziły, zawiązały, to raczkiem z niektórych postulatów szybko wycofały ( zgadnijcie z których), bo stwierdziły, że w tym zatęchłym Kurniku na Wiejskiej łatwo nie będzie i lepiej spuścić z tonu, by Koguty ich nie zadziobały i Partii piór z kuprów nie powyrywały. To ja do takiej Partii należeć nie chciałam, bo właściwie niczym się już ona różnić nie różniła.    A może jednak warto?
Dajemy sobą rządzić tym zaściankowym starym wyłysiałym opijusom, którzy nie chcą widzieć, jak wyglądają współczesne nowoczesne Kurniki, wmawiają  nam, że tylko ich Kurnik  (przypominający raczej chlew) jest dla nas najlepszy, więc  walczą z restrukturyzacją gospodarstwa, oczywiście dla naszego dobra, pozostawiając nas w mroku średniowiecznej konstrukcji tego przybytku. Zachrypłym głosem i tonem nieznoszącym sprzeciwu nakazują nam jak mamy gdakać, kiedy i komu  kupra można dać lub dlaczego dawać nie wolno, ile jaj mamy znosić, zabraniają posiadania tęczowych grzebyków tudzież ogonków! Wrogo nastawieni do innych Kurników posiadających swoje Kapłony, nam każą wierzyć i bezwzględnie wyznawać przykazania  własnego Najwyższego, oczywiście gwarantując nam wolność wyznania, ale prawo ustanawiając pod te przykazania, czy wierzysz w nie czy nie. Tak według Kogutów wygląda demokracja. To te Koguty zabraniają uświadamiać nasze pisklęta i wymagają aby  podeptane przez wykolejeńców rodziły pisklaczki w imię Kapłona i ku Jego chwale.
Więc drogie Kury, Obywatelki Kurnika, koniec z kurzą ślepotą! 
Przestańmy obrabiać kupry naszym nielicznym przedstawicielkom, pchajmy się na dachy Wiejskiego Kurnika, niech nas będzie jak najwięcej i  popierajmy te Koguty, które są nam przyjazne!
Dzisiaj jest tak, że rządzą nami dwie niemal identyczne światopoglądowo partie  prawicowe, a przecież większość Kur ma poglądy lewicowe, czy to nie paradoks? Niedługo wybory, więc idźmy na nie i wybierajmy tylko Kury i  może z czasem uda się nam mieć więcej swoich przedstawicielek. 
Zawsze jeszcze mamy na podorędziu strajk i póki co możemy  nie dawać kuprów, tak jak nasze dzielne koleżanki z Togo czy Kolumbii ;)
A co Wam do Waszych mądrych i ślicznych główek  przychodzi? Jak można zmienić nasz Kurnik ? Jakie macie postulaty? Co Was wnerwia ?
A jak wygląda ten problem u naszych Kur Eksportowych ?
Jedyny słuszny Kurnik (rys. Ewa2)
Z manifą na dziobie
to mówiłam ja, Sonic :)
oczywiście łubu dubu, łubu dubu dla naszej PrezesKury!

258 komentarzy:

 1. Znowu pierwsza??? - nie wierzę;)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ciekawe co na to Mąż ?;P

   Usuń
  2. No właśnie, znów błaznujesz Krecie?

   Usuń
  3. Ach, no nieuleczalna jestem;)))

   Usuń
 2. http://ratujlasy.niepoprawni.pl/index.php
  to, właśnie to mnie wnerwia ostatnio najbardziej. I na takich, niezależnie od płci i orientacji, nie zagłosuję nigdy więcej, jeżeli polskie lasy zostaną sprywatyzowane.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie wiedziałam o tym!!! skandal, trzeba to rozpowszechniać
   w sumie, może uda się nam tu zrobić naszą listę żądań :)

   Usuń
  2. No wlasnie. I co z tego, że od kilku lat są protesty? A ubój rytualny?
   Kopalnie budowane przez Niemców w Polsce?

   Usuń
  3. mieliśmy przykład z ACTA- jednak ludzie jak się zjednoczą, to mogą miec wpływ

   Usuń
 3. Pogdakałam pod poprzednim postem znowu jako ostatnia....

  OdpowiedzUsuń
 4. Temat trudny, więc trudno debatę rozpocząć.
  No cóż, pewnie mnie zadziobiecie, ale trudno, napiszę to. Ja tam nie wierzę w żadną skuteczność wyborów i od niedawna nie chodzę na nie. I tyle. Po latach przykładnego oddawania głosu, bo się liczy. A juści, liczy. Było to widać po wyborach samorządowych.
  Od jakiegoś czasu w naszym kraju rządzi Kura. I co? I wielkie nico. Jest coraz gorzej, ja przynajmniej żadnej poprawy nie widzę. Jedyne co mogę zrobić, to zmienić własne nastawienie do tego bajzlu, czyli przestać się nim przejmować. Nie mam wpływu na to, co wymyślają na wiejskiej, na wyprzedawany majątek. Mam jedynie wpływ na moje myśli. Jesli to cokolwiek może zmienić w moim świecie. A coś tam może. Mogę mieć świadomość mechanizmów rządzących tym światem. Tylko tyle i aż tyle.
  Ament.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lidka, nie zagdaczemy- swój swojego ?:) Myślę, że fajnie by było wybrać sobie jakąś kandydatke, kandydata i wspierać go. Zmiany nie przyjdą szybko, ale może z czasem ...

   Usuń
  2. Tylko gdzie ta kandydatka, gdzie? Pytam grzecznie. Jestem zgorzkniała i nikomu nie wierzę.

   Usuń
  3. Odetchłam ;)
   Co do tych kandydatek. Bardzo chętnie zagłosuję, tylko ordynacja wyborcza do parlamentu - wiemy, jaka jest. A kandydatki okupują zazwyczaj ostatnie miejsca. A jeśli chodzi o wybory samorządowe - te ostatnie, to nawet nie chce mi sie o nich pisać. I o tym mieście, w ktorym mieszkam też mi się nie chce. Prawie cała Rada Miejska jest z jednej partii. Chyba jedna osoba jest z innej. Ta większosć to oczywiście poplecznicy jaśnie nam panującego. ....

   Usuń
  4. A dlaczego nie poszłam na wybory? Bo nie miałam na kogo głosować. Naprawdę.
   A burmistrza prawie szfyscy kochają, bo "załatwił" wielką inwestycję dla miasta. Pod miastem. Echhhh ....

   Usuń
  5. sama nie wiem, będą wybory, może się jakaś pojawi, mnie się podoba córka Izabeli Jarugi Nowackiej- Barbara

   Usuń
  6. Dziefczyny, gdyby wybory mogłyby coś zmienić, już dawno byłyby zakazane;)))

   Usuń
  7. Krertowata, piąteczka- Koguty by zakazały, fakt:/
   To może strajk ? ;)

   Usuń
  8. Ja tak jak Lidia - mam wrażenie, że w ramach tego układu na kogo by się nie głosowało, to i tak nic nie zmieni. Natomiast wierzę, że silne, obywatelskie ruchy i organizacje pozarządowe potrafią na ten stan wpłynąć.

   Usuń
  9. Krecie, jako Ty mundro jesteś! Nie wpaduam na to! Straaaajk!

   Usuń
  10. Ej, no. Mój tata rodzony został się radnym powiatowym. A dwie kadencje był radnym gminnym. Mnóstwo zdziałał, ludzie go szanują, a jak mają problem to pędzą do niego. Ale może na małych powierzchniach łatwiej działać jest.
   A mój tata, jak wiadomo, znanym wielbicielem kur jest :)

   Usuń
 5. Mnie szfszytko wkurza...szfszystko, bo dzie nie zerknąć to chamstwo, ruja i poróbstwo. Dla miętkich nie ma miejsca, dla uczciwych nie ma miejsca, dla młodych nie ma miejsca, dla starych nie ma miejsca. A, jak lasy sprywatyzują to ja już nie wiem...Agniecha, to nie może być prawda!! I, co? Ja nie bendem mogła za płot wyjść i wejść do MOJEGO mazurskiego lasu?? Za biletem??? Abonament będę musiała wykupić jaki???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnemo, mnie poza Kurnikiem szfszystko wnerwia, jako i Ciebie i tak nie może być
   Jakim dzwonem jestesmy traktowani jak bezmyślne robale ?

   Usuń
  2. Bo do władzy dochodzą coraz gorsze prymitywy, stara nacja wymiera. Liczy się tylko żłób, nachapać się i spierdzielić. Nie ma autorytetów, nie ma przyzwoitości, żadnych granic. Na Wiejskiej siedzą buraki, dorobkiewicze, populiści. Kler się wpierdziela w politykę, a nam życia zabraknie i nie doczekamy się zmian. Możemy tylko wyć, jak wilki do księżyca, albo iść na barykady. Ale dzie te barykady? Kto je zechce ustawić?

   Usuń
  3. A młoda część społeczeństwa dzieli je na gadatliwe i małomówne. To ja dziękuję i za jednych, i za drugich.

   Usuń
  4. no, to gadatliwe, to my Hanuś, wiec nie podpadaj nam tu ;P

   Usuń
  5. Sonic, nie pojmłaś przesłania. Chciałam rzec, że starzy z klasą wymierają, a młodzi są niedouczeni.

   Usuń
  6. Hanuś, ja panimaju, czytałam ten tekst o AKowcach u Kreci, ino sobie żartuję :)

   Usuń
 6. Dręczenie zwierząt. Śmieci po lasach i rowach. Opony w kominie sąsiada. Szambo wylewane na pole za moim domem. Pijani myśliwi. Oszustwa na każdym kroku - w worku węgla jest połowa miału. W jajkach od sołtysa jedno jajko było z pieczątką. Jeśli nic nie zmieni się na tym poziomie, to nie ma na co liczyć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. co do zwierząt, to ja mam na to pomysł, ale nie wiem jak to ugryżć

   Usuń
  2. A to skunks ten sąsiad. Jeszcze od niego kupujesz?

   Usuń
  3. Na sprawę zwierząt jest sposób. Prawo, restrykcyjne, a wyroki bez zawieszenia. W innych krajach można. Obowiązkowe szczepienia, obowiązkowe czipy.

   Usuń
  4. tak Mnemo kluczem jest kara finansowa ale dla urzędników
   Powinno być tak- sołtys ma obowiązek sprawdzić w swoim sołectwie stan inwentarza i zrobić z tego protokół.
   Powinien poinformować mieszkańców, że mają jakiś czas na zadbanie o swoje zwierzęta- miski, budy, żarcie, stajnie, obory itd. Po określonym czasie musiałby zrobić kontrolę i pisemnie opisać każde gospodarstwo, pod groźbą kary pieniężnej za niedopełnienie obowiązków. Ta lista szła by do wójta, starosty itd. Po ustalonym czasie powinny iść kontrole i ten kto nie dopełniłby swoich obowiazków- kara czyli kasa, a tego już nikt nie lubi, nawet jak ma w dupie zwierzęta, to zrobiliby to właśnie z obawy przed konsekwencjami finansowymi.

   Usuń
  5. Prawo jest, tylko nie jest przestrzegane i egzekwowane.

   Usuń
  6. Od kontroli dobrostanu zwierząt jest inspekcja weterynaryjna w każdym powiecie. I co? I nico.

   Usuń
  7. Sonic, masz dobry plan, tylko komuś musiałoby na zwierzętach zależeć. Budżet Państwa ma lepsze źródła.

   Usuń
  8. No właśnie, Rogata! Niech mi ktoś powie dlaczego inspekcja wet ma to w dupie? Dlaczego nikt nie widzi, że po wsiach nikt nie sczepi psów przeciwko wściekliźnie, chociaż musi? Tzw. znikoma szkodliwość?

   Usuń
  9. Już to widzę. Sołtys we wsi mojej mamy, puszcza gnojowicę do burzówki, choć jest już prawdziwa kanalizacja. Ponieważ ma jakieś stare szamba, załatwia po znajomości rachunki za niby wywóz. W ogrodzie pali opony i folie od balotów po sianie, byłam jesienią widziałam na własne oczy. Trza było spadać z ogrodu do chałupy, bo się można było udusić. Krowy wali po grzbietach kołem, jak moja ręka. Mama ma brzozę w ogródku, kruche ma gałązki, przechodzą na jego stronę, jak, jaka gałązka spadnie mu na trawnik to przerzuca ją na trawnik matki. Najpierw coś trzeba zrobić, aby TACY ludzie nie byli nawet sołtysami.

   Usuń
  10. Mnemo, nasz sołtys to ten, od którego kupuję jajka (do wczoraj). Jedno było ze stempelkiem. To wyjątkowo ograniczony i tępy dziad. W dodatku jest naprawdę stary. Przepraszam starych, samam nie młódka, ale sołtys ma ponad 80 lat. I wieś w kółko wybiera go na sołtysa od ponad 30 lat. Mój głos nie ma znaczenia, bo po 1 - nie ma innych kandydatów, bo to splyndor żaden i żadne piniondze, to po co się użerać? Sam szambo wylewa do rowu, to innym też nic nie zrobi. To wygodne. Po 2 - w głosowaniu wychodzi 99 do 1. To nie głosuję na sołtysa. Będzie kandydat, będzie głosowanie.

   Usuń
  11. Donosik, Mnemo, dużo donosików :P
   i głosować na innego
   swoją drogą, popatrzcie jak nas te Koguty wqrwiajom ;P

   Usuń
  12. On jest za stary i zbyt ograniczony, żeby pojąć współczesny świat. Najważniejsze są fieranki w świetlicy. Zamkniętej zresztą na głucho. Na kluczach siedzi sołtys.

   Usuń
  13. Sonic, komu donieść? Do gminy? Tam pociotki siedzoooooo, a dalej w powiecie radny śwagier........., w któro stronę nie zerkniesz tam mur......

   Usuń
  14. Hana, ja Ci mówię Ty zrób jaką kampanię, tylko dobrze ich podejdź.... i sama kandyduj.....potem front zmienisz, kiedy u Was wybory na sołtysa?

   Usuń
  15. ja sietam nawet mogę chwilowo zameldować i zagłosuję na Ciebie, Hanuś!

   Usuń
  16. Mnemo, "Uwaga" TVN, telefn do Szkła kontaktowego, i jakies inne interwencje ;)

   Usuń
  17. A dzie tam, Dziefczynki, nawet gdybym chciała, nie mam szans, bo jestem łobco. Choćbym najmądrzejsza była, nie da rady. Tutejsza mentalność nie przepuści takiej innowacji. Już widzę te dyskusje: nie bydzie nami łobco rzundzić...

   Usuń
  18. Eeee nie mogie tak publicznie i dokładnie, ale nawet grzeczne zwrócenie uwagi, zakończyło się pogróżkami...boją się...mama ma 85 lat, nadciśnienie i serce chore. Boi się "nieszczęścia".....

   Usuń
  19. oj, sorry, ja sobie żartuję, ale domyślam się, że to jest niemozliwe :(
   nie jestem z kosmosu, a i lata swoje mam, to jest totalna masakra , ech :(((

   Usuń
  20. Hana, mój plan nie opiera się o troske tych ludzi o zwierzęta, ino o swoją kasę.może wówczas przypilnowali by szwagrów, teściów, sąsiadów, by przez nich kar nie mieć.Kary byłyby też dla tych "gospodarzy"

   Usuń
 7. Hana, no własnie. Gdzie ta kandydatka. Nie ma szans. Po prostu.
  Ale, gdyby zacząć od siebie, uczciwość w stosunku do innych, do zwierząt, ziemi, to wszystko wyglądałoby inaczej i takie gnojki nie miałyby szans przeprowadzać swoich brudnych ustaw i interesów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lidziu, to jest notka prowokacyjna, taka abyśmy mogły sobie powiedziec co nam uwiera, co chciałbysmy zmienić.
   Nie ma co liczyć, że coś się zmieni w rok czy 5 lat, ale tak jak piszesz, zacznijmy od siebie i patrzmy tym Kogutom nałapska, jesli zauwazymy kogoś fajnego, pomóżmy mu, może to z czasem się opłaci

   Usuń
 8. Kura Sonic na prezydenta!!! Nie tylko szfystkich kur, niosacych i ozdobnych oraz zmoklych i wylenialych, ale na prezydenta calej kurzej unii jewropejskiej. Dobrze gdacze! :)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie chcem, ale muszem
   chyba ;)

   Usuń
  2. Sonic, ja będę Twojom zastępcom. Jestem radykalna i chibka w egzekucji kar!

   Usuń
  3. a kto będzie KATEM ? ;)

   Usuń
  4. a masz piłę mechanicznom ?

   Usuń
  5. a już myślałam, ze masakra
   kastracja ?? :)

   Usuń
  6. Ja tam sie mogie dobrowolnie na facetach wyzywac, torturowac, kastrowac i takie tam drobne pieszczotki. Zwlaszcza dzikom przyjemnosc sprawiloby mi powolne i bolesne torturowanie panuf w czarnych sukienkach, oni pracowaliby na trzy zmiany przy sortowaniu smieci i opiece nad obloznie chorymi.

   Usuń
  7. Nie mogę Ci powiedzieć. Tajemnica lasu.

   Usuń
  8. Panterko, Ty będziesz miala swoją specjalizację i jestem pewna, że będziesz bardzo konsekwentna ;PPP

   Usuń
  9. Juz Ty bedziesz najlepiej wiedziala, kogo mi do pieszczot przydzielic. :)))

   Usuń
  10. Ja mogę poprawić, jak się katu omsknie toporek.
   Młotecek?

   Usuń
 9. Pogadać można, temat nośny jak wirus grypy co najmniej. Niech każdy robi swoje. I robi dobrze, i będzie dobrze. Od dołu trza zacząć. I od siebie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak, od siebie i ta inicjatywa, którą podała Agniecha bardzo mi się podoba

   Usuń
 10. Lidka, wszystko trzeba by wykosić i zacząć od niemowlaków. To utopia i to ogólnoświatowa. Nie wiem, wydaje mi się, że na radykalne zmiany nie ma szans. Co z tego, że jestem uczciwa? I Ty? I jeszcze trochę bliźnich? Wiesz gdzie możemy sobie wsadzić naszą uczciwość. Czy uczciwy jest prezes PKOBP biorąc 600 tys.pensji MIESIĘCZNIE? To nie pomyłka. Wczoraj w radiu podano taką informację. On naprawdę uczciwie i w pocie czoła na to zapracował? Żebym ja miała lepiej lokując "pieniądze" w PKO? Dla mnie to jest głęboko niemoralne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No własnie. Albo we wszelkich radach nadzorczych. A potem, ratujcie kopalnie, a pańcia z owej rady przychodzi na spotkanie z najdroższą torebką, jaką mogła tylko dostać. I tak to można mnożyć.
   Ty możesz jajek od sąsiada nie kupować, ja moge nie brać "trójek" w sklepie np. i sobie pomarudzić na konserwanty i nieuczciwych producentów żywności.

   Usuń
  2. nie wiem, czy dobrze pamietam, ale chyba w Szwecji jest tak, że menadżer wyższego szczebla ma pensję wysokości tylko kilku pensji pracownika szeregowego, co ogranicza takie kosmiczne, niczym nieuzasadnione apanaże-
   dodaję do listy żądań ;)

   Usuń
  3. Jest taki sklep chyba na ulicy Moliera, Hana 10 kroków od Antraktu, jak tam idę to zawsze staję i się gapię, kwicząc w duszy... torebusia wielkości mojego portfela pffff, tylko 4.700, taka wicie, na prochi....szpileczki z cekinami pfff 14.000, płaszczyk 22.0000. Zastanawiam się, czy gdybym była naprawdę bogata kupowałabym takie rzeczy??? Czy może się z nadmiaru mamony tak bardzo popiepppp we łbie, żeby za buty dać 14.000zł?

   Usuń
  4. Mnemo, to Ty nigdy na pudelku.pl nie byłas? popatrz tam sobie ile popierdoleńcuf jest :))))

   Usuń
  5. Byłam...raz...zobaczyć kochankę Tajnera:))

   Usuń
  6. Mnemo, dają, spoko i to o wiele więcej. Inaczej nie byłoby takich sklepów i takich torebuś na prochi (chyba z ćmika, bo więcej się nie zmieści). Jakiś czas temu w osłupienie wprawiła mnie informacja, że ktoś dał na aukcji milion euro za but z lewej nogi jakiegoś piłkarza - nazwiska nie pomnę. Podobno taka cena, bo tym butem piłkarz kopnął w piłkę i strzelił gola. To jest dopiero perwersja!

   Usuń
  7. Wu ogladał taki film, niby fikcja, ale ja myślę, że popaprańcy by to brali, jak świeże bułki. Otóż możesz, za grube pliki tatusiów kupić z takiego specjalnego banku np. szczep wirusa opryszczki Andżeliny Dżoli....albo drożdżaka (łupież) Leonardo DiCaprio, czy jak mu tam......
   Są dostępne różne szczepy im obrzydliwszy tym droższy.....

   Usuń
  8. Kuźwa, a ja miałam opryszczkę. Mogłam dać ogłoszenie:))

   Usuń
  9. a wiecie jak zboczone są Koguty Japońskie ?? oni kupują w specjalnych sklepach nie tylko noszoną bieliznę, ale np. obcięte paznokcie
   zaznaczam, Koguty ! czy Kurze takie coś przyszłoby do głowy??? Jednak świat w Seksmisji nie był taki głupi z założenia ;PPP

   Usuń
  10. W ramach dodatkowego uatrakcyjnienia towaru mogłabyś przekazywać, całując. :-D

   Usuń
  11. Tydzień temu wywaliłam pękatą reklamówkę gatek, bo za małe się zrobiły, mogłam zużyć i do Japonii wysłać....

   Usuń
  12. Mnemo, ależ z Ciebie sierota, taka kasiora koło nosa Ci przeszła :(((

   Usuń
  13. Gosiankę bym poprosiła, ona swojego MCO, anons na e-bayu by mi po japońsku napisał...szkoda, że nie wiedziałam o takim zapotrzebowaniu:))

   Usuń
  14. Mnemo jeszcze nic straconego, jeszcze się dorobisz :)

   Usuń
  15. Nie martw sie, Mnemo, oni potrzebuja tylko majtek od licealistek. Twoje byli za stare te gacie. ;)

   Usuń
  16. płaczę ze śmiechu :D ale po paznokciach i opryszczce się nie kapnom ;)

   Usuń
 11. Sąsiad na mojej dawnej ulicy też jakimś gównem pali w piecu. I nie ma na to żadnej rady. Dopiero jak mu komin j....ebnie, to przestanie. Dopóki nie wymuruje nastepnego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no to trzymamy kciuki, aby mu je.ło ! :D

   Usuń
  2. A niechże, jak najszybciej! Nie lubię ludziom życzyć źle, ale inaczej się taki nie nauczy.

   Usuń
  3. O, ja też nikomu źle nie życzę, ale jeśli będzie nas więcej, to ..... w kupie siła. Takie dziadowanie to jest, bo na węgiel ich stać, bez przesady, tylko to takie nauczenie.

   Usuń
  4. U nas w gminnym miasteczku, w domu z oknami na wprost okien gabinetu burmistrza dzień w dzień ktoś pali jakimś syfem. Kolor dymu i smród nie pozostawiają wątpliwości. Burmistrz pewnie ma w gabinecie klimę, to o co cho?

   Usuń
  5. Chcę przez to powiedzieć, że burmistrz i jemu podobni nie pisną, bo boją się utraty żłobu oraz wyborców. I tak to się kręci od dołu, po samą górę.

   Usuń
 12. a tu, jak ktoś sobie ma czas poczytać, daję link do fenomenu gówno wartych prac...http://nowyobywatel.pl/2013/09/23/fenomen-gowno-wartych-prac/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. temat jest mi bardzo dobrze znany, pracowałam w korpo i tam jest masakra :(

   Usuń
 13. ja to bym zaczela od eksplodowania co tepszych i wstecznych dupkow, pozamiatala i zaczela od podstaw.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oki, to Ty masz już stanowisko snajpera !

   Usuń
  2. Opakowana, będziem takie dwójki porządkowe tworzyć. Będziemy chodzić po wsiach i miastach i sprzątać. Wchodzisz w to?

   Usuń
  3. ojacie :DDD no normalnie 3 wojnę światową wywołałam :D

   Usuń
 14. U nas nie palili, teraz zaczynają. G. coraz częściej mówi, że go już ta wieś wqrwia (sorry, ale to cytat).
  Takie jest niestety nasze społeczeństwo en masse - bóg, honor, ojczyzna na ustach, a w życiu szwindle i kombinatorstwo, pijaństwo, bezmyślność, okrucieństwo w stosunku do zwierząt i słabszych i w ogóle dziadostwo. No i tacy tegoż społeczeństwa przedstawiciele w "elitach" władzy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. najfajniejsze obrazki były z Sejmu, gdy przyszli nowi posłowie, zwłaszcza ci z Samoobrny, ale to były jaja, jak się ich tam oglądało :)

   Usuń
 15. Rogata, piątkę przybij, bo ja mówię tak samo. Tutejsza patologia co wyprawia ze sobą i zwierzętami to wiem najlepiej, mieszkają po drugiej stronie drogi. Ale Wiesia Patologia co jakiś czas lata po wsi z całą swoją patologiczną dywizją, z gromnicą w łapie i kościelną pieśnią na ustach. Nie wiem, o co chodzi. Takie procesje uskuteczniają.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wyobraźnia mi się właczyła :DDD
   Hanuś, Ty to masz tam "Misia" i Alternatywy 4 :PPP

   Usuń
 16. Jako kogut nieco wyleniały, apeluję o równouprawnienie, a melduję posłusznie że w placówkach opanowanych przez kury, to koguty ledwie pieją zajmując dolną grzędę:)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taaa. Opanowane przez kury, bo koguty nie chco np. cudzych dzieci uczyć.
   A myślisz Wieśniaku (o matko, jak to brzmi w tym kontekście), że my o co apelujemy? Jesteśmy przeciw głupocie, bezmyślności, okrucieństwu u szfystkich! Nie tylko u kogutów! Mądre koguty proszę bardzo, z przyjemnościom i atencjom!

   Usuń
  2. ha! po latach ciemiężenia nas, tam jest ich miejsce!
   a gdzie to tak pięknie, gdzie to ten raj dla Kur ? :)

   Usuń
  3. i to mnie nieco wnerwia, bo niestety jestem po lekturze "Folwarku Zwierzęcego", a w uszach mam piosenkę Młynarskiego - Wy się wójta nie bójta- chyba taki tytuł?- :)))

   Usuń
  4. Ty lepiej Wieśniaku się z nami skumaj, bo wiesz, jak przyjdzie do rzezi, to Cię weźmiemy w razie, co pod swe skrzydła:))) A ja poświadczę, że gum nie palisz w kuminie, ani żadnych innych świństw.

   Usuń
  5. U mnie w pracy:(- nazwy nie podam, bo zadziobią:((

   Usuń
  6. Mnemo:)) no coś tam popalam ale z ekologicznych produktów:)))

   Usuń
  7. Takie Kury - dziumgwy się nie liczą, toć to relikty przeszłości są. One są wsteczne i ograniczone, nie to, co my innowatorki i bojowniczki.
   Toć nam chodzi o smrody z opon, folie, stare kalosze, a nie o igły sosnowe tudzież badyle ze śnieguliczki.

   Usuń
  8. Wieśniaku, Mnemo dobrze mówi. A jakby barykady, czy inna rzeź, to Ty zabierz to ekologiczne do jarania.

   Usuń
  9. Popieram recykling, z własnymi narządami włącznie jak mi już nie będą potrzebne:)

   Usuń
  10. A jak się dowiesz, że niepotrzebne już?

   Usuń
  11. hmm, przestanie mnie łupać na zmianę pogody?;)

   Usuń
  12. Hana, to ekologiczne to powinni w sklepach sprzedawać, co by człowiek mógł funkcjonować w tym świecie
   A co, Wieśniak ma uprawę ekologiczną ???

   Usuń
  13. Sonic, właśnie usiłuję to wysondować w ZAKAMUFLOWANY sposób, ale chyba za bardzo zakamuflowałam.

   Usuń
  14. dlaczego moje odpowiedzi powstają w innych miejscach niźli ja je klepnęłam .I co następuje: klepanie odbyło się pod ,,Hana25 stycznia 2015 22:37" i jestem ciekawa gdzie go wiatry wraz z wonią kuraczą zawieją. I żeby nie było że to błachy problem - on nie błachy, on powoduje uszczerbek na psychice gdy okzazuje się że winduje w innej grzędzie

   Usuń
  15. sie udało , a to za sprawą weryfikacji danych , albo jakoś tak.

   Usuń
 17. Oj mam, Sonic, mam. Czasem trudno własnym oczom uwierzyć. Te wszystkie patologiczne dziecioki (nic nie winowate przecież) są chorobliwie zapasione i opóźnione, a przez to do siebie podobne - ja ich nie rozróżniam. Jak tak idą za Wiesią Matką z gromnico i zawodzo, to nie wiem, czy śmiać się, czy płakać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja bym padła ze śmiechu, potem powstała, nagrała i puściła na jutubie i kasiorę robiła na odsłonach !

   Usuń
  2. I to jest bardzo dobra koncepcja. Na jutuby z nimi i na wiocha.pl !!

   Usuń
  3. Lidka, to brzmi niemal jak " na pohybel " :DDDD

   Usuń
 18. Kiedy Sonicu, ja mam mięszane wtedy uczucia. Bo to naprawdę i żałość i śmiech...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja zrobiłam fotę, z okna dupska w stringach, mogłam puścić na Wiocha,pl, ale jakoś mi tak niesmacznie z tym pomysłem było i nie puściłam, ale mam w zbiorach!!!

   Usuń
 19. na piedestale powinna zasiąść KOKOCHA nie zrzeszona w żadnej partii , ale znana wszem i wobec z siły i mądrości i skuteczności intelektualnej. Taka co to łap niema jeszcze utytłanych w stolcu i nie jest zależna od nikogo i niczego .Taka co to jej wiszą i powiewają szantaże .A już jak taka wybierzemy to wtedy pomieniamy wszystko i poukładamy na grzędach jak należy ...........
  i Docent mnie walnął w bok : Kochanie śpisz i głupkowato się śmiejesz
  Była szansa na normalność gdy obalono komunę .I tu zacytuję moją przyjaciółkę Kazimierę ,,co się zesrało to się nie odesra"

  niech będzie pochwalona sieć
  ęter
  Gryzmo do Kur wszelakich

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ty to masz teksty- uwielbiam je , pana jego matka :DDD

   Usuń
  2. Gryzmo, ocieflorek, fajna odezwa. Tylko gdzie znaleźć taką KOKOCHĘ? Znasz kogoś? Może Kazimiera?

   Usuń
  3. Sonik możesz wyszeptać mi po cichu , stojąc na paluszkach co zacz owe przekleństwo ? bowiem jak tłumaczę se i sobie to ni du du nie kumam .A Przyznaj że możliwości tam jest ukrytych wiele

   Usuń  4. Hana - Kazimiera odpada , nie toleruje domofonów   Usuń
  5. Gryzmo, ja tam byka szczeliłam - panna jego matka ;P
   dobrze teraz ??? :DDD

   Usuń
  6. skucha !!!!!!!!!!!
   powiązałaś generalnie pasujące , ale jakże oddzielne zagadnienia :
   1- panienka jego mać
   2 - do penisa pana

   p.s. ha cha ha cha i zawsze dziewica ,,panna jego matka"

   Usuń
  7. zakrztusiłam się ze śmiechu,
   oesuu teraz ta panienka nabiera sensu, bo przyznam, że ta panna jego matka też mi pasowała ino mocno wydawała się być zakamuflowaną ;PPP

   Usuń
  8. Gryzmo, w sprawie Kazimiery: a smarkfona zniesie?

   Usuń
 20. Popieram Was fszystkie kury, bo mondrości tu takie gdaczecie, że jak trza bendzie to w ciemno za Wami pojdem. :)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. super! Hana dwójki obywatelskie organizuje :)

   Usuń
  2. Prawda. Mam już 1,5 dwójki. Licząc Ewę K. Ewo K. a masz miecz obosieczny? Albo chociaż kij bezbólowy?

   Usuń
  3. Hana, jak to 1,5 ? Ty, ja, Pantera, opakowana, EwaK., to już w zaokrągleniu 2,5 ;PP
   z naciskiem na zaokrągleniu ;)

   Usuń
  4. a ja to przepraszam 20 obywatelska,??????????? tylko dlatego ze mi sie przytyło we swięta i karnawale od zeszłego roku ?

   Usuń
  5. Sonic, ojtam, pofyrtało mi się trochu.

   Usuń
  6. Gryzmo, bo to trzeba wyartykułowac, co się chce robić
   taka Pantera, na ten przykład, będzie pieścić pewną wybraną podgrupę koguciom ;P
   ale jesteś oczywiście w Dwójkach !

   Usuń
 21. Dałam komenta zaraz na początku, to przekleję tu: Chcę powiedzieć, ze można i że może dlatego, że mam taki wzorzec, jestem optymistką i w ludzi mocno wierzę.
  Mój tata rodzony został się radnym powiatowym. A dwie kadencje był radnym gminnym. Mnóstwo zdziałał, ludzie go szanują, a jak mają problem to pędzą do niego. Ale może na małych powierzchniach łatwiej działać jest. Taraz tam naprawdę lepiej się żyje, jeździ po lepszych drogach, a ludzie pilnują się co do niektórych spraw, jak np. traktowanie zwierząt.
  Ale mój tata, jak wiadomo, znanym wielbicielem kur jest :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. AniuM, a jak on tego dokonał? Może tam ludzie jeszcze nie tacy zepsuci i bezmyślni, łatwiej mu było.

   Usuń
  2. Ma wielki szacunek ludzi od dawna, bo zawsze pomagał każdemu, kto potrzebował, także w kwestii porad prawnych. Ale borykać z przeciwnościami musi się i tak ;) No i jest absolutnie, bezwarunkowo uczciwy, każdy wiedział, że nie da się go skorumpować.

   Usuń
  3. Myślę, że i takich ludzi troszkę jest, ale za mało, za mało...

   Usuń
  4. AniuM. szacun dla Taty. Musiał na pewno łyknąć niejedną gorzką pigułę. Takich ludzi podziwiam, że mimo wszystko prą do przodu. Ja się rozgoryczam i zniechęcam, niestety.

   Usuń
  5. Tak oczywiście było, były trudne chwile. Ale efekty są widoczne i odczuwalne - wygodne drogi i chodniki, szkoła osiągająca coraz lepsze wyniki (jest dyrektorka pasjonatka, leniwi nauczyciele mieli jej za złe wymagania, ale właśnie otrzymała wsparcie w samorządzie!), place zabaw...

   Usuń
 22. Bajkę sobie obejrzałam (Czarownicę na HBO), a tu taka poważna dyskusja. Większość tych długo rządzących kacyków i ich świta, to jedna wielka sitwa, Wzajemne zależności, interesy itp. Ciężko to ruszyć, bo się wzajemnie kryją i wspierają. Przyłączę się do Waszych postulatów, bo faktycznie jest coraz gorzej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też oglądałam Czarownicę, w okularach 3D, ale fajna:))) Taka Czarownica by nam się przydała.

   Usuń
 23. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 24. O polityce wiem niewiele a nawet jeszcze mniej...
  Nigdy mnie nie interesowała a odkąd postanowiłam żyć szczęśliwie okazało, się, że aby tego dokonać muszę zyć... nieświadomie ;-)))
  Zazwyczaj dobrze mi z tym.... nie oglądam dzienników, nie słucham radia... o wybuchach wojen dowiaduję się zazwyczaj z opóźnieniem - od znajomych...
  Nie wiem kto mordował, kto gwałcił i ile nakradli ale jednak czasami coś nawet i do mnie dotrze.... i zastanawiam się wtedy jak to jest, że my Polacy kochający powstania, buntujący się dla samej zasady buntu, dziś pozwalamy sobie wciskać każdy kit i każdą ciemnotę...
  Przedłużenie wieku emerytalnego, posłanie małych dzieci do szkoły, kolejne fiaska z reformami...
  w innych krajach strajkują, wychodzą na ulicę podpisują petycje... u nas - cisza....
  tylko jakieś szmery przy piwie lub przy kawie, ewentualnie spakować walizki i zwiać... i jeszcze narzekać jak to ciężko jak to się nie da żyć...
  Co się stało z nami Polakami?? kiedy zachorowaliśmy na kurzą ślepotę i staliśmy się marionetkami?? KIEDY??


  Nie czytałam wcześniejszych komentarzy... ale od dawna chodzi mi po głowie myśl/plan ustawy... tylko nie wiem jak w zycie wprowadzić
  Ustawy na rzecz zwierząt... ustawy, która po pierwsze zmusiłaby właścicieli zwierząt do obowiązkowego czipowania zwierząt (w ten sposób być może rozwiązałby się problem wyrzucania zwierzaków) a po dwa nakładający bardzo wysoki kary za znęcanie się nad zwierzętami. A wcześniej jeszcze traktujący takie znęcanie się jako przestępstwo i zmuszające funkcjonariuszy do szukania przestępców

  no - wypisałam się - to wracam do pracy ;-)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bruito, tez się zastanawiam kiedy i jak to się stało ? :(

   Usuń
  2. Bru, mówta co chceta, po 1 - mentalność, po 2 - lata komuny.

   Usuń
  3. Hana - no właśnie mentalność
   nasza Polska mentalnoćc to "veto" nawet jak nie wiemy o co chodzi, to nic - dopytamy później - najważniejsze to się zbuntować, zastrajkować...
   i lata komuny też dowiodły, że strajki, konspiracje, bunt mamy po prostu we krwi...
   i nagle co?? wykastrowano cały naród?? wszczepiono wirusa bezwolności??
   Wszyscy czekają "na sąsiada"
   i tak sobie czekamy a niezbyt inteligentne jednostki robią sobie z nami co chcą...

   Usuń
 25. Wychodzą u nas na ulice i strajkują. Ci co bronią przywilejów i ciepłych związkowych posadek. No i tacy, którzy rozróby uwielbiają. Na każdą wzmiankę o zmianie prawa mówią, że jest dobre, tylko interpretacja i egzekwowanie złe. Bądź tu mądry człowieku na takie dictum.
  Ps. Dublują mi się komentarze. Dlaczego???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ewa2 a kto to prawo interpretuje i egzekwuje? Przeca nie Duch Święty?

   Usuń
  2. Dubluje Cię po uważaniu!

   Usuń
 26. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 27. Ja tam sie w polityke nie wtrancam, ale te stare koguciska strasznie sie rozszalaly na Wiejskiej i czas to zmienic! I jestem za haslem przewodnim ; Kury na dachy, a Koguty na grzede. Od czegos trza zaczac:)
  Hana - na Prezydenta albo Premiera, a Sonic na rzecznika.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ataner a my staniemy na drugim planie i zaśpiewamy piosenkę dowolną

   Usuń
  2. mnie tam pasuje, jakby co :)
   ino Hana chce być Katem, to tak trochę dziwnie , że Prezydent Kat :)))
   i przypomniałaś mi_ HANUŚ , w tytule zmień małe literki na duże , bo jak to tak "Kury" przez małe "k" ????

   Usuń
  3. Gryzmo, pod warunkiem, że będzie się składac z samych brzydkich po Twojemu słow !!!

   Usuń
  4. Gryzmo, jak ja zaczne spiewac to bedzie masakra. A w drugim planie to mnie nie bedzie widac, bo ja mala jezdem no chyba, ze se strzele tapir i but na łobcasie:))))

   Usuń
  5. nema problema , nawet mogę zaspiewać hipchopembregdensowym

   Usuń
  6. Ataner niech nam podest budują , łaski nie robią

   Usuń
  7. Muszom, bom też kurdupel, z francuska kirdipl.

   Usuń
  8. Masz racje, bo jak nie to podziobiemy:)))
   A gdzie Ty zniknelas w przestworzach jakis, czy cuś. Nie mozna wejsc na Twoj blog? O co kaman sie pytam sie, jak byly kiedys tam , kandydat na prezydenta?

   Usuń
  9. Sonic, KAT to skrót dla niepoznaki: Kura Anty Terrorystka.

   Usuń
  10. Hana, to ja tez z tych KAT :)

   Usuń
  11. Ataner mnie zagajasz o adres ? A Kobieto marnego wzrostu jak i ja , ano pitraszele.blogspot.com.

   dodałam literke e bo mi się całej nazwy nie chcialo mieniać

   Usuń
 28. Nie Ataner, odwrotnie! Sonic na prezydenta, ja lubię działać z ukrycia. Wyskakuję jak diabeł z pudełka i sru! Maczugom bez łeb!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To zadne nie kce na prezydenta, trza bedzie kogos wytypowac. Moze Opakowana?

   Usuń
  2. ale będzie sensacyjnie, eksajtingowo i hipstersko w naszym Kurniku, ze Ho ho :)
   każda Kura oprócz obowiązkowej torebeczki będzie dzierżyć w dłoni jakiś przedmiot przymusu doraźnego i bardzo bezpośredniego :D

   Usuń
  3. Hana tak bardziej inblanco .Jak to powiedział wpadając na wykład facet od wojska się chowając jakoś : ja tu jestem inblanco i i zatkał paluchem dziób

   Usuń
  4. To ja wystapie z lukiem, jak Indianka i bede strzelala zatrutymi strzalkami. Wiecie gdzie, no w doope bo te koguty doopy maja duze i twarde.

   Usuń
  5. no nie wiem nie wiem jak to zrobisz, Ataner, bo do doopsk im sie stołki wzieli i przyrośli :)

   Usuń
  6. Hihi. Jakos sobie poradze :)) Albo poprosze jakas silniejsza Kurke z dubeltowka :)

   Usuń
  7. a ja tam od razu w szanowną bym rolki dynamitu kogutom powsadzała i nastawiła BUM na pierwsze pianie .Po cholere męczyć się i selować

   Usuń
  8. na pierwsze pianie :DDDD

   Usuń
 29. A teraz troche prywaty;
  SZANOWNA PANI KURKOPREZESURKO, HANO I CALY KURNIKU !

  Hanus, zrobila mi wielka niespodzianke. Poniewaz nie dotarly do mnie kalendarze ktore zamowilam u Gosianki, Hana postanowila podzielic sie ze mna Biala Kura ktora chyba trzymala na czarna godzine. Jakie bylo moje zdziwienie kiedy w piatek otworzylam swoja skrzynke pocztowa i zobaczylam dwie przesylki.
  Trudno w to uwierzyc ale w tym samym czasie dotary do mnie kalendarze od Gosianki i Hany.

  Hanus! Jeszcze raz z calego serca bardzo Ci dziekuje za przepiekny kalendarz i prezent od Ciebie w postaci obrazu papryczek (zazdroscie Kury) i przepieknej kartki wykonanej wlasnorecznie przez nasza PresKurke.
  Wielki uklon w Twoja strone Hanus:)

  Kalendarz jest cudny, po prostu cudny!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ojtam, Ataner, weź przestań. Wielkiemico!

   Usuń
  2. Sonic, a całam, pewnie! Ale się odchudzam i niedługo będzie mnie pół! No dooobra, 2/3.

   Usuń
  3. ja się odchudzam i tyje, więc mnie niedługo będzie 1 i 2/3 :(
   podziel się dietom, może być tu lub na priv :)

   Usuń
  4. Hana, oj wielkie, wielkie. I nie mico :)
   Zadyszana jestem, bo polecialam w te pedy i Gosiance podziekowac. Nie bylo mnie przez caly weekend, łodcieta bylam od internetu.

   Usuń
  5. Ja w tych waszych ulamkach sie nie wyznaje hrehre. Moze tak po polskiemu tz. łopatologicznie.

   Sonic, zadne priv - my tu łotwarte jezdemy i dzielimy sie wszystkim, nawet dodatkowym tluszczykiem nie wspominajac ło piorach.

   Usuń
 30. czas już iść spać .Tylko co zrobię ja skoro iść nie muszę bo leżę w łożu madejowym ?

  niech będzie pochwalona sieć
  ęter
  Gryzmo vel Dośka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dobrej nocki, Gryzmo:) ja dzisiaj nie zasnę, po jestem uchichrana po pachy ;)

   Usuń
  2. Gryzmo, wstań, idź siku i wróć do łoża. W ten sposób PÓJDZIESZ dwa razy.

   Usuń
  3. Gryzmo, jak przystalo na kure poszla spac wczesnie. Do nastepnego Gryzmo, kolorowych:)

   Usuń
  4. mocz ciepły o zabarwieniu piffffa jasnego oddałam , a że laptop jeszcze ciepły zatem odpowiadam
   Kazimiera nie cierpi tylko DOMOFONÓW I DZWONÓW w sensie dzwoneczków przy wierzej.
   Ataner ja tam nie wiem jaki jest u ciebie czas , ale u mnie docent odmawia już trzecie chrapanie .

   topra to znikam się polozyć , bo tak się zasiedziałam - Gryzmobo

   Usuń
  5. sie nachodziłam oj nachodziłam .Mnie sie nie siku ściało lecz pić i lazłam raz drugi

   Usuń
  6. Gryzmo, to zasiedziałaś się, czy zależałaś, bo jusz nie wiem?

   Usuń
 31. powiedziałam dobranoc i komentować wyży nie mogę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to zamknij te stronę i otworz jeszcze raz, bo ten blogger jest głupi :/

   Usuń
 32. Politycznie poprawne dobranoc Wszystkim Kurom. Idę spać, bo jutro skoro świt dyżur babciowy.

  OdpowiedzUsuń
 33. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń